19 czerwiec 2017

W czwartek, 15 czerwca 2017 w Józefowie na terenie starej Betanii miał miejsce Pierwszy Zborowy Piknik BETANIA 2017. Członkowie parafii przybyli wynajętym autobusem, podstawionym przed budynek parafialny o godz.11.30 oraz własnymi środkami lokomocji. Pan Andrzej Januszko wraz z wypróbowanymi ochotnikami z naszej Parafii przygotowali stoły i krzesła ustawione, w miejscu częściowo ocienionym, na podjeździe do Betanii. Piknik rozpoczął się ok. godz. 12.30 krótką modlitwa wygłoszoną przez pastora Michała Jabłońskiego. Uczestnicy przywieźli wykonane przez siebie potrawy, a o podstawowe produkty zadbało Kolegium Kościelne. Nie brakowało kiełbas, kaszanek, sałat i sałatek, wytrawnych naleśników, pity domowej roboty, wytrawnych babeczek, pierogów, ciast, wspaniałego piszingera... Grill pracował na pełnych obrotach.  
W czasie pikniku zorganizowano zwiedzanie Domu Opieki JÓZEFINA.  Aby nie zakłócać spokoju pensjonariuszy zwiedzanie odbywało się w małych grupach, a oprowadzał po JÓZEFINIE – Andrzej Januszko. Zwiedzający wyrazili uznanie dla poziomu higieny, opieki i komfortu, jaki zapewnia obiekt. Niestety, nie wszyscy akceptowali poziom cen, jaki narzucił operator. Piknik był tak atrakcyjny, że kilkoro pensjonariuszy JÓZEFINY chciało do niego dołączyć.
W czasie biesiady poruszano najróżniejsze tematy m. in. dalsze losy budynku Betanii, który wśród wielu osób wywołał sympatyczne wspomnienia spędzanych w nim wakacji i spotkań towarzyskich. Budynek wymaga remontu i adaptacji do wymagań współczesnych, co będzie możliwe przy wsparciu GAW (niemieckiej organizacji wspierania kościołów ewangelickich Gustaw-Adolf-Werk e.V).
Przekazano uczestnikom krótkie sprawozdanie z pobytu delegacji Parafii w Berlinie w ramach Kirchentag. Pastor Jabłoński przypominał inicjatywę Kolegium, aby w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po nabożeństwie odbywało się spotkanie przy herbatce, które miałoby także charakter sprawozdawczo-informacyjny.
Korzystając z obecności wielu zborowników państwo Baranowie przekazali zainteresowanym informację o zaawansowaniu organizacji wycieczki parafialnej na pogranicze polsko-litewskie we wrześniu br.
Piknik zakończył się ok. godz. 16. Zborownicy wyrazili chęć uczestniczenia w podobnych wydarzeniach w latach następnych, nawet częściej niż raz w roku.

Galeria zdjęć