22 październik 2017

19. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 32, 1-11    2 Mż 34, 4-10    Ef. 4, 22-32    Kazanie: Mk 1, 32-39

1. Z okazji obchodów 500-lecia Reformacji, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo jubileuszowe w niedzielę, 29 października, o godz. 10.30 do Kościoła ewangelicko-augsburskiego Św. Trójcy przy pl. Małachowskiego. W naszym kościele nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 29 października, nie odbędzie się. Jako ewangelicy chcemy święto to uczcić wspólnym uczestnictwem w nabożeństwie.
2. Po dzisiejszym nabożeństwie o godz. 12.30 odbędzie się zebranie delegatów na Synod w kościele w sali muzeum.
3. Również dzisiaj odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Gunnar Idenstam ze Sztokholmu. Wstęp wolny, zapraszamy!
4. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. W środę, 25 października, odbędą się zajęcia wieczorne: o godz. 18.00 godzina biblijna, a o 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywać się będą w zakrystii kościoła – wejście od tyłu. Również w tę środę, o godz. 17.00 zajęcia dla młodzieży przedkonfirmacyjnej odbędą się w zakrystii kościoła.
7. Próba Chóru naszego Kościoła w piątek, 27 października, jest odwołana.
8. W sobotę, 21 października br., odbyła się ekumeniczna uroczystość UBI CARITAS, podczas której wręczane są wyróżnienia i nagrody dla osób i instytucji zasłużonych w pracy charytatywnej. Nagrody są przyznawane przez Caritas, Diakonię Polską, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP i prawosławną fundację ELEOS. Nagroda Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego imienia ks. bpa Jana Niewieczerzała przyznawana jest za szczególne zasługi na rzecz służby bliźniemu w celu podkreślenia znaczenia współpracy z diakonią. W tym roku nagrody otrzymały panie Danuta Kwiatkowska, Barbara Stahlowa i Wacława Żórawska oraz pan Michał Tessarowicz. Laureatom serdecznie gratulujemy!
9. W sobotę, 28 października, o godz. 9.00 odbędzie się w naszym kościele ekumeniczna modlitwa „Stworzenie nie na sprzedaż”. Modlitwę poprowadzi ks. Michał Jabłoński wraz z ks. bp Anette Kurschuss, prezes Kościoła Ewangelickiego Westfalii, która wygłosi kazanie.
10. Ulotki z ramowym programem obchodów Jubileuszu Reformacji w dniach 26-29 października rozłożone są w kościele do wzięcia.
11. Jak co roku, odbywać się będzie na naszym cmentarzu w Warszawie przy ul. Żytniej kwesta, w czasie której zbieramy pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków. Zapraszamy do udziału w kweście w dniach 28 i 29 października i 1 listopada. Listy dyżurów są wyłożone w kancelarii parafii, zgłaszać się można również telefonicznie i mejlowo.
12. We wtorek, 31 października, zapraszamy do słuchania i oglądania w mediach następujących transmisji: w 2 programie TVP o 6.35 reportażu „Śląskie szmaragdy”, o godz. 10.00 również w 2 programie TVP nabożeństwa reformacyjnego i o godz. 18.00 w II programie PR transmisji nabożeństwa reformacyjnego.
13. W kancelarii parafii jest do nabycia książka „Jan Kalwin. Studia nad myślą Reformatora” autorstwa profesora ChAT Rafała Marcina Leszczyńskiego. Cena książki wynosi 15 zł.
14. Rozpoczynamy coroczną akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”, polegającą na przygotowaniu paczek z prezentami dla dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Na ulotce, wyłożonej w kościele, znajdują się dokładne informacje. Przy składaniu paczki należy w kancelarii wpłacić 10 zł. Paczki zbieramy w parafii do 12 listopada.
15. Osoby chętne do współpracy przy założeniu w parafii Klubu Podróżnika proszone są o zgłaszanie się do pani Elżbiety Wojciechowskiej-Baran.   
16. W ten poniedziałek, 23 października, kancelaria parafii i biuro Konsystorza będą czynne do godz. 12.00 z powodu prac remontowych.
17. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 484 zł.