10 marzec 2018

1. Nabożeństwo w niedzielę, 18 marca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne o godz. 19.00 poprowadzi Matylda Winnicka.
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się w piątki od godz. 18.00 w zakrystii.
6. W poniedziałek, 12 marca, o godz. 17.30, w ewangelicko-augsburskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej odbędzie się świąteczne spotkanie członków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej, popularnie zwanych „Dinozaurami”.
7. W środę, 14 marca, odbędą się: o godz. 17.00 – zajęcia przedkonfirmacyjne, o godz. 18.00 – godzina biblijna, a o godz. 19.00 – zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
8. Koło Pań przy parafii ewangelicko-augsburskiej Św. Trójcy zaprasza na doroczne spotkanie czterech warszawskich parafii ewangelickich, które odbędzie się w czwartek, 15 marca, o godz. 16.30 w sali nr 1 w parafii przy Kredytowej 4.
9. W piątek, 16 marca, odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynne z okazji jednotomowego wydania Biblii ekumenicznej. Zapraszamy!
10. Kolegium Kościelne zwołuje na sobotę, 17 marca, wiosenne Ogólne Zgromadzenie Zboru, które odbędzie się o godz. 16.00 w naszym kościele. W kancelarii parafii można zapoznać się z protokołem poprzedniego zgromadzenia.
11. W niedzielę, 18 marca, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert „Nieszpory cypryjskie” w wykonaniu zespołu Graindelavoix z Antwerpii pod kierownictwem Björna Schmelzera. Bilety w cenie 50-60 zł można kupić przez internet.
12. W niedzielę, 25 marca, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Sietze de Vries z Groningen. Wstęp wolny, zapraszamy!
13. Diakonia naszego Kościoła informuje, że – jak co roku – można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT wywieszone są na tablicy ogłoszeń w parafii i widnieją na stronie internetowej parafii i Kościoła. Paski z danymi są też wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. 1% podatku możemy też przekazać na leczenie Daniela Lewińskiego, naszego parafianina. Dane do wpisu są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, a więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w parafii.
14. Przekazując 1% podatku dochodowego możemy również udzielić pomocy Antosiowi Pyszowi, trzyletniemu chłopcu, cierpiącemu na poważne schorzenia. Antoś jest synem Pauliny i ks. Marcina Pyszów z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Numer KRS i adres Fundacji dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła i na tablicy w parafii.
15. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13 lipca (popołudnie) do 22 lipca (południe) br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
16. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
17. Z inicjatywy naszych parafian organizowany jest wyjazd na pogranicze polsko-niemieckie (Dolny Śląsk i Saksonia) w dniach 28 kwietnia – 5 maja. Szacunkowy koszt wyjazdu powinien wynieść 1200-1400 zł. Osoby chętne proszone są o zapisywanie się na wyjazd oraz wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł w kancelarii parafialnej do 18 marca, czyli do dzisiaj. Krótki termin rezerwacji wynika z konieczności wcześniejszej rezerwacji noclegów, zwłaszcza, że będzie to tzw. długi weekend majowy. Wszelkich informacji udziela p. Elżbieta Wojciechowska-Baran, której numer telefonu oraz adres e-mailowy są dostępne w kancelarii parafii.
18. Jak co roku, uczestniczymy w akcji „Skarbonka diakonijna”, zbierając ofiary na cele charytatywne. Skarbonki z ofiarami będą zbierane w Niedzielę Palmową, 25 marca.
19. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 663 zł.