13 maj 2018

6. Niedziela po Wielkanocy – Exaudi
Ps. 27, 1.7-14, Ef. 3, 14-21, J 15, 26-16, 4 Kaz. Jr 31, 31-34

Ogłaszamy jako pierwszą zapowiedź, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Piotr Thieme, wyznania ewangelicko-reformowanego i Anna Góral, wyznania rzymskokatolickiego. Ich ślub odbędzie się w piątek, 1 czerwca 2018 roku, o godz. 15.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 13 maja, w Święto Zesłania Ducha Świętego odbędzie się o godz. 10.30, a poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Ks. Michał Jabłoński w dniach 17-28 maja uczestniczyć będzie jako delegat naszego Kościoła w sesji Synodu Kościoła Szkocji w Edynburgu.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne jest odwołane.
3. W dniach 12-13 maja odbywa się w Zelowie wiosenna sesja Synodu naszego Kościoła.
4. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. We wtorek, 15 maja, odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Warszawskich Spotkań Muzycznych, organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich. Wystąpi zespół Schola Gregoriana Pragensis wykonując muzykę okresu średniowiecza i renesansu. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
8. W środę, 16 maja, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła; godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w parafii. Również o 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne.
9. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie zaprasza na ogólnopolską konferencję nt. „Wychowanie i szkolnictwo ewangelickie w XVI i XVII wieku”, która odbędzie się w czwartek, 17 maja, w auli Centrum Luterańskiego przy ul. Miodowej 21 (wejście od ul. Schillera). Początek o godz. 9.20. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego Kościoła reformowani.pl i na tablicy ogłoszeń.
10. W sobotę, 19 maja, w godz. 18.00-24.00 odbędzie się w naszym kościele Noc Muzeów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji Nocy i apelujemy o pomoc w organizacji.
11. Kolegium Kościelne serdecznie zaprasza Wszystkich Parafian do Józefowa na piknik parafialny, który odbędzie się w czwartek, 31 maja. W sekretariacie parafii są dostępne 3 listy: dla posiadaczy samochodów, którzy mogą kogoś zabrać, dla osób, którym potrzebny jest transport, a na trzeciej liście można wpisywać własne propozycje menu na wspólny stół. W tym roku parafia zakupi ze swoich środków podstawowe wiktuały do grilla. Parafian prosimy o sałatki, owoce i słodycze. Prosimy o wpisywanie się na dwie pierwsze listy najpóźniej do 20 maja, tak by można było sprawnie zorganizować dojazd i powrót. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznym gronie!
12. Przypominamy, że dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pomoc w remoncie kaplicy naszych braci i sióstr ze zboru ewangelicko-reformowanego w Mińsku na Białorusi.
13. Przez pięć ostatnich lat zbieraliśmy kolekty specjalne i wpłacaliśmy na fundusz solidarnościowy z ewangelikami w Niemczech wspomagając koszty remontu budynku kościoła w Wittenberdze. Remont został zakończony i w roku rocznicy Reformacji wielu z nas – zwiedzając Wittenbergę – mogło oglądać ten piękny kościół z grobami Marcina Lutra i Filipa Melanchtona. Ewangelicy niemieccy apelują do nas – ewangelików w całej Europie – by doroczna zbiórka funduszu solidarnościowego nie ustała, ale żeby przeznaczać zebrane kwoty każdorazowo na inny cel. W roku 2018 duchowni Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP postanowili, by w dniu 27 maja, w niedzielę Trójcy Świętej, zebrać fundusze w naszych wszystkich parafiach i wspomóc działalność i świadectwo wiary Seminarium Teologicznego w Rabacie, w Maroko. Na co dzień Ekumeniczny Instytut Teologiczny otrzymuje wsparcie wydziałów teologii we Francji, a wizytujący profesorzy prowadzą teologiczne seminaria. Aktualnie ponad 100 studentów kształci się w murach Instytutu.
14. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Informacje szczegółowe i formularze zgłoszeń znajdują się na tablicy ogłoszeń.
15. W kancelarii można opłacić i odebrać zamówione egzemplarze Biblii Ekumenicznej.
16. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 507 zł.