19 maj 2018

1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego
Ps 118, 24-29 4 Mż 11, 11-12, 14-17, 24-25 J 14, 23-27 Kazanie: 1 Kor 2, 12-16

Wspominamy dzisiaj, w 25. rocznicę śmierci, śp. Hieronima Alamę, członka naszej parafii, urodzonego 4 maja 1926 roku w Kamieńsku, a zmarłego 17 maja 1993 roku w Warszawie. Zmarłego wspominają żona, dzieci, wnuki, prawnuki, dalsza rodzina i przyjaciele.

Ogłaszamy jako drugą zapowiedź, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Piotr Thieme, wyznania ewangelicko-reformowanego i Anna Góral, bez wyznania. Ich ślub odbędzie się w piątek, 1 czerwca 2018 roku, o godz. 15.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 27 maja, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
Ks. Michał Jabłoński uczestniczy jako delegat naszego Kościoła w sesji Synodu Kościoła Szkocji w Edynburgu.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
5. W środę, 23 maja, zajęcia przedkonfirmacyjne są odwołane; godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w parafii. Również o 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne.
6. W niedzielę, 27 maja, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Dariusz Hajdukiewicz. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
7. Kolegium Kościelne serdecznie zaprasza Wszystkich Parafian do Józefowa na piknik parafialny, który odbędzie się w czwartek, 31 maja. W kancelarii parafii są dostępne listy dla chętnych do udziału w pikniku, dla posiadaczy samochodów, którzy mogą kogoś zabrać i dla osób, którym potrzebny jest transport. Ponieważ w tym roku parafia zakupi ze swoich środków podstawowe wiktuały do grilla, prosimy parafian o sałatki, owoce i słodycze. Prosimy o wpisywanie się na listy najpóźniej do 20 maja, tak by można było sprawnie zorganizować dojazd i powrót. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu!
8. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Informacje szczegółowe i formularze zgłoszeń znajdują się na tablicy ogłoszeń.
9. W kancelarii można opłacić i odebrać zamówione egzemplarze Biblii Ekumenicznej.
10. Z parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi otrzymaliśmy informację o pielgrzymce ekumenicznej do Ziemi Świętej w dniach 2-10 grudnia br. Wszystkie szczegóły oraz karty zgłoszeń są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii.
11. Przez pięć ostatnich lat zbieraliśmy kolekty specjalne i wpłacaliśmy na fundusz solidarnościowy z ewangelikami w Niemczech wspomagając koszty remontu budynku kościoła w Wittenberdze. Remont został zakończony i w roku rocznicy Reformacji wielu z nas – zwiedzając Wittenbergę – mogło oglądać ten piękny kościół z grobami Marcina Lutra i Filipa Melanchtona. Ewangelicy niemieccy apelują do nas – ewangelików w całej Europie – by doroczna zbiórka funduszu solidarnościowego nie ustała, ale żeby przeznaczać zebrane kwoty każdorazowo na inny cel. W roku 2018 duchowni Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP postanowili, by w dniu 27 maja, w niedzielę Trójcy Świętej, zebrać fundusze w naszych wszystkich parafiach i wspomóc działalność i świadectwo wiary Seminarium Teologicznego w Rabacie, w Maroko. Na co dzień Ekumeniczny Instytut Teologiczny otrzymuje wsparcie wydziałów teologii we Francji, a wizytujący profesorzy prowadzą teologiczne seminaria. Aktualnie ponad 100 studentów kształci się w murach Instytutu.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 780 zł.
13. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wczorajszej Nocy Muzeów w naszym kościele – duchownemu, pracownikom, wolontariuszom i artystom – najserdeczniej dziękujemy!