Międzynarodowe Koncerty Organowe - 2019

Szanowni Państwo,

W imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Tegoroczna dziesiąta edycja - mały jubileusz - jest dla nas powodem do radości i dumy. 

Nasz zabytkowy instrument, przed laty wspaniale odrestaurowany służy bowiem nie tylko w czasie niedzielnej liturgii, ale jego wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem można zachwycać się podczas recitali organowych. 

Cieszymy się, że zainicjowany przed laty cykl zdobył sobie należne miejsce na mapie kulturalnej Warszawy i ideę tę udaje się nam kontynuować. 

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2019 roku  o godzinie 19.00 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia).

W tym roku również gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 6 krajów Europy: Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji, Włoch i Polski.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszam!

Michał Markuszewski
dyr. artystyczny festiwalu

Programy, wykonawcy

 

 

Śródmiejskie Koncerty Organowe - 2018

Szanowni Państwo,

W tym roku po raz dziewiąty w imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2018 roku  o godzinie 19.00 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia).

W tym roku gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 6 krajów Europy: Niemiec, Holandii, Austrii, Francji, Szwajcarii i Polski.

Tegoroczne „Śródmiejskie Koncerty Organowe” współfinansowane są przez m. st. Warszawa - Dzielnicę Śródmieście".

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


Serdecznie zapraszam!

Michał Markuszewski

dyr. artystyczny festiwalu

 

koncerty organowe 2018

Programy, wykonawcy