Kiedy:
25.06.2017 19.00
Gdzie:
kościół, al. Solidarności 74, 00-145 Warszawa
Kategoria:
Śródmiejskie Koncerty Organowe 2017

kofler-Program koncertu:

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)

            Sonata nr. 3 op. 65 A-Dur
            Con moto maestoso (Aus tiefer Not schrei ich zu dir) – Andante tranquillo

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

            Preludium i Fuga a-moll, BWV 543
            Passacaglia c-moll, BWV 582
            opracowanie chorałowe „Schmücke dich, o liebe Seele" BWV 654

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)

            Sonata nr. 4 op. 65 B-dur
            Allegro con brio – Andante religioso – Allegretto – Allegro maestoso e vivace

            Peter Kofler urodził się w 1979 roku w Bozen. Pierwsze wykształcenie muzyczne zdobywał w tamtejszym Konserwatorium "Claudio Monteverdi". Studiował następnie w Monachium – organy i muzykę kościelną (Harald Feller) oraz klawesyn (Christine Schornsheim).

            Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Mariss Jansons, Franz Welser-Möst, Bernhard Haitink, Riccardo Muti, Daniel Harding, Esa-Pekka Salonen, Giovanni Antonini, Thomas Hengelbrock).

            Występował na najważniejszych międzynarodowych festiwalach organowych (Katedra w Berlinie, Filharmonia Berlińska, Katedra w Wiedniu, kościele St. Michaelis w Hamburgu, Hofkirche w Dreźnie).

            Od 2008 roku Peter Kofler jest organistą kościoła Jezuitów St. Michael w Monachium. Jest również inicjatorem i dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu „Münchner Orgelherbst" w tymże kościele. Od fundacji Stiftung Bücher-Dieckmeyer otrzymał nagrodę za pielęgnowanie muzyki kościelnej w Bawarii.

            Peter Kofler był w latach 2003-2014 korepetytorem i asystentem chóru Münchener Bach-Chor. W latach 2007-2010 prowadził chór Klassikchor w Monachium.

            W swoim dorobku posiada liczne nagrania dla radia i telewizji oraz płytowe (ZDF, BR, RAI, Deutsche Grammophon, Sony Classical, Querstand, Raumklang, Tudor, OehmsClassics, Solo Musica). Jego najnowsze nagranie płytowe "Transkriptionen" zostało nominowane do prestiżowej nagrody „Preis der deutschen Schallplattenkritik". Peter Kofler jest wykładowcą gry organowej i dyrygentury chóralnej w Hochschule für Musik und Theater w Monachium.