Kiedy:
23.07.2017 19.00
Gdzie:
kościół, al. Solidarności 74, 00-145 Warszawa
Kategoria:
Śródmiejskie Koncerty Organowe 2017

skudlik-

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

            Toccata i Fuga d-moll BWV 565          

César Franck (1822-1890)

            Preludium, Fuga i Wariacja op. 16                    

Pierre Cochereau (1924-1984)

            Scherzo symphonique

Franz Liszt (1811-1886)                               

            Preludium i Fuga na temat B-A-C-H

Johannes Skudlik urodził się w Monachium, dorastał w Barcelonie. Grę na organach i dyrygenturę studiował w rodzinnym mieście. Prywatnie uczył się także dyrygentury.

          Jako organista koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, w USA i w Azji: Tokio, Boston (Uniwersytet Harvarda). Występował również w salach koncertowych w Monachium, Berlinie, Kolonii, Essen, Gdańsku, Hong-Kongu, St. Petersburgu in w Tonhalle (Zürich). Ponadto koncertował w katedrach w Monachium, Kolonii, Trier, Londynie, Westminsterze, Sevilli, Salamance, Paryżu (Notre Dame i Katedra św. Bartłomieja).

Jako kameralista regularnie koncertuje z muzykami Filharmonii Berlińskiej i orkiestrą Bavarian Radio Symphony Orchestra. Jako dyrygent i solista współpracuje z orkiestrami: Munich Symphony and Radio Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment i Münchener Bach-Chor.

          Ma na koncie ponad 20 nagrań klawesynowych, organowych, a także muzyki kameralnej. Realizował także liczne produkcje radiowe i telewizyjne. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Euro-Via Festial – przedsięwzięcia koncertowego, organizowanego wzdłuż starożytnych rzymskich dróg w całej Europie. Jest także założycielem i dyrektorem festiwali: Landsberger Konzerte i Bayerische Orgelsommer.