17. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 25,8-15   Rz 10,9-18   Mk 9,17-27    Kazanie: Iz 49,1-6

Wspominamy dzisiaj Monikę Żeromską, ur. 31 maja 1916 r. we Florencji, córkę Anny
i Stefana, zmarłą 5 października 2001 roku w Warszawie i pochowaną na stołecznym cmentarzu ewangelicko-reformowanym. Wysłuchajmy fragmentu wspomnienia poetki Julii Hartwig, opublikowanego w „Tygodniku Powszechnym” w październiku 2001 roku, po śmierci Moniki.
„Być córką Stefana Żeromskiego, znaczyło w Polsce nie mniej niż tytuł książęcy. I myślę, że gdyby nawet nazwisko to odziedziczyła istota najskromniej wyposażona przez los w przymioty ciała i ducha, już sam fakt noszenia go przydałby dostatecznego blasku jej istnieniu. A co dopiero mówić o Monice Żeromskiej, osobie obdarzonej nie tylko talentem malarskim, ale też niezwykłą i bardzo oryginalną urodą, żywym temperamentem, dowcipem i fantazją, a na domiar, jakby tego wszystkiego było jeszcze mało, wyposażonej we wspaniały dar gawędziarski, co znalazło wyraz nie tylko w rozmowach, ale także we wspomnieniach, opublikowanych w latach 90. przez wydawnictwo Czytelnik.”
W szesnastą rocznicę śmierci łączymy się w naszym wspomnieniu z Jej krewnymi, przyjaciółmi i znajomymi, dziękując Bogu za Jej życie i wszystko, czego Bóg dokonał przez nią i dla niej.  

1. Nabożeństwo w niedzielę, 15 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. W środę, 11 października, odbędą się zajęcia wieczorne: o godz. 18.00 godzina biblijna, a o 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywać się będą w zakrystii kościoła. Również w tę środę, w zakrystii, odbędą się o godz. 17.00 zajęcia dla młodzieży przedkonfirmacyjnej.
5. Próba Chóru naszego Kościoła odbędzie się w piątek, 13 października, o godz. 18.00 w zakrystii kościoła.
6. W niedzielę, 22 października, o godz. 12.30, odbędzie się zebranie delegatów na Synod.
7. W związku z obchodami 500-lecia Reformacji w sobotę, 28 października, odbędzie się w naszym kościele, o godz. 20.00, prawykonanie skomponowanej na tę okazję Kantaty reformacyjnej.  Ponieważ koncert wieczorny może zgromadzić wielu oficjalnych gości oraz ekipę telewizyjną, serdecznie zapraszamy do wysłuchania dzieła w czasie otwartej próby generalnej w tę samą sobotę o godz. 16.00 w naszym kościele.
8. W niedzielę, 22 października, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Gunnar Idenstam ze Sztokholmu. Wstęp wolny, zapraszamy!
9. Również z okazji obchodów 500-lecia Reformacji, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo jubileuszowe w niedzielę, 29 października, o godz. 10.30. do Kościoła ewangelicko-augsburskiego Św. Trójcy przy pl. Małachowskiego. W naszym kościele nabożeństwo w niedzielę, 29 października, nie odbędzie się. Jako ewangelicy chcemy święto to uczcić wspólnym nabożeństwem.
10. Informujemy, ze ukazał się 3/2017 numer „Jednoty”, który można nabyć lub odebrać w kancelarii parafii.
11. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 610 zł.