18. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 1    2 Mż 20, 1-17    Rz 14, 17-19    Kazanie: Mk 10, 17-27

1. Nabożeństwo w niedzielę, 22 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Towarzystwo Biblijne w Polsce zaprasza do zwiedzania wystawy z okazji 500-lecia Reformacji pt. „Chrześcijaństwo, Biblia, Reformacja – wczoraj i dziś”, która potrwa do 29 października. Wystawa znajduje się w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1.
5. Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza 16 października br. o godz. 17.30 na spotkanie, które zatytułowane jest: „Aktualne inicjatywy ekumeniczne Polskiej Rady Ekumenicznej”, a  poprowadzi je ks. dr Grzegorz Giemza. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4.
6. W środę, 18 października, odbędą się zajęcia wieczorne: o godz. 18.00 godzina biblijna, a o 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywać się będą w zakrystii kościoła.
7. Również w tę środę, w zakrystii, odbędą się o godz. 17.00 zajęcia dla młodzieży przedkonfirmacyjnej.
8. Próba Chóru naszego Kościoła odbędzie się w piątek, 20 października, o godz. 18.00 w zakrystii kościoła.
9. W niedzielę, 22 października, odbędzie się o godz. 12.30 zebranie delegatów na Synod.
10. Również za tydzień, 22 października, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Gunnar Idenstam ze Sztokholmu. Wstęp wolny, zapraszamy!
11. W związku z obchodami 500-lecia Reformacji w sobotę, 28 października, odbędzie się w naszym kościele, o godz. 20.00, prawykonanie skomponowanej na tę okazję Kantaty reformacyjnej.  Ponieważ koncert wieczorny może zgromadzić wielu oficjalnych gości oraz ekipę telewizyjną, jest możliwość wysłuchania dzieła również w czasie otwartej próby generalnej w tę samą sobotę o godz. 15.00 w naszym kościele.
12. Również z okazji obchodów 500-lecia Reformacji, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo jubileuszowe w niedzielę, 29 października, o godz. 10.30. do Kościoła ewangelicko-augsburskiego Św. Trójcy przy pl. Małachowskiego. W związku z tym w naszym kościele nabożeństwo w niedzielę, 29 października, nie odbędzie się. Jako ewangelicy chcemy święto to uczcić wspólnym nabożeństwem.
13. W sobotę, 28 października, w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Puławskiej w godzinach 10.00-15.30 można oglądać numizmaty związane z Reformacją, obejmujące okres od połowy XVII w. do dziś. Zapraszamy!
14. Jak co roku odbywać się będzie na naszym cmentarzu w Warszawie przy ul. Żytniej kwesta, w czasie której zbieramy pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków. Zapraszamy do udziału w kweście w dniach 28 i 29 października i 1 listopada. Listy dyżurów są wyłożone w kancelarii parafii, zgłaszać się można również telefonicznie i mejlowo.
15. W kancelarii parafii jest do nabycia książka „Jan Kalwin. Studia nad myślą Reformatora” autorstwa profesora ChAT Rafała Marcina Leszczyńskiego. Książka skupia się na czterech zagadnieniach: związkach Kalwina z Polską, jego dogłębnej znajomości filozofii Cycerona, etyce i doktrynie społeczno-politycznej Reformatora oraz na Kalwinowej nauce o sakramentach. Książka zawiera także XIX rozdział IV księgi Nauki religii chrześcijańskiej Kalwina w przekładzie prof. Rafała Andrzeja Leszczyńskiego. Cena książki wynosi 15 zł.
16. Grupa naszych parafian pragnie założyć w parafii Klub Podróżnika. Poszukiwani są chętni do współpracy, a zgłaszać się można do Marka Magdziaka lub Wojciecha Barana.   
17. Ukazał się 3/2017 numer „Jednoty”, który można nabyć lub odebrać w kancelarii parafii.
18. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 503 zł.