I Niedziela Adwentu
Ps. 24   Jr. 23, 5-8,   Obj. 5, 1-5
Kazanie:  Mt. 21, 1-9

1. Nabożeństwo w II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30, a poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo to będzie nagrywane do radia i nadane w niedzielę 24 grudnia.
2. Nabożeństwo wieczorne za tydzień, 10 grudnia,  odbędzie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
3. Dzisiaj, po nabożeństwie, odbędzie się kiermasz wieńców adwentowych. Wpływy z kiermaszu Diakonia przeznacza na pomoc potrzebującym. Będzie też można nabyć ceramikę, z której wpływy przeznaczone są na pomoc Afryce. Równocześnie Diakonia rozpoczyna sprzedaż świec adwentowych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszamy po nabożeństwie do kawiarenki, gdzie można nabyć dzieła rąk ludzkich i wesprzeć dzieci przez zakup świec!
4. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Comiesięczne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej. Kazanie wygłosi Ewa Jóźwiak.
7. W środę, 6 grudnia, odbędą się: o godz. 17.00 zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej, o godz. 18.00 studium biblijne, a o godz. 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Wszystkie zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
8. Próba chóru naszego Kościoła w piątek, 8 grudnia, jest odwołana.
9. Zakład Historii Sztuk Plastycznych zaprasza na seminarium z okazji 500-lecia Reformacji, na którym zostaną wygłoszone następujące referaty: prof. Andrzej J. Baranowski „Architektura sakralna wyznawców ewangelii na tle rozwoju Reformacji, wiek XVI-XVIII”, Waldemar Komorowski z Muzeum Narodowego w Krakowie "Kilka uwag o architekturze zborów małopolskich w wieku XVI" i Piotr Lasek z Instytutu Sztuki PAN „Wieże ariańskie – mit i rzeczywistość”. Spotkanie rozpocznie się 5 grudnia o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Instytutu Sztuki PAN przy ul. Długiej 26.
10. Kolegium Kościelne zawiadamia, że w sobotę, 9 grudnia, o godz. 16.00 odbędzie się Ogólne Zgromadzenie Zboru. W kancelarii parafii są do wglądu protokół ostatniego Zgromadzenia Zboru i sprawozdania. Uprzejmie przypominamy o obowiązku opłacania składki parafialnej.
11. W poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 17.30 w ewangelicko-augsburskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej odbędzie się spotkanie wigilijne Dinozaurów.
12. Kolegium zaprasza parafian do współorganizacji wieczoru wigilijnego, który odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 17.00 w naszym kościele. Listy z propozycjami kulinarnymi znajdują się w kancelarii. Prosimy chętnych o wpisywanie swoich propozycji. W kancelarii jest również lista ofiar na Gwiazdkę dla dzieci, można też dotować zakup choinki i świątecznych frykasów.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 580 zł.