Ze smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę, 3 grudnia br., zmarła w wieku 93 lat śp. Helena Lenarczyk z domu Czarnecka, farmaceutka, współpracownica warszawskiej Diakonii, szczególnie zapamiętana jako osoba chętnie udzielająca pomocy i doradzająca w doborze i stosowaniu leków i leczenia chorób. W okresie niedostatków środków medycznych potrafiła zdobywać trudno dostępne leki dla potrzebujących. Pozostawiła po sobie córkę z zięciem i wnuczkę.
Pogrzeb śp. Heleny Lenarczyk odbył się w piątek, 8 grudnia, o godz. 12.00 na naszym cmentarzu.

1. Nabożeństwo w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30, a poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. W czasie nabożeństwa ochrzczony zostanie Ignacy Dziubek, ur. 10 czerwca 2017 r., syn Aleksandry Fluder-Dziubek i Macieja Dziubka. Będziemy również wspólnie obchodzić Gwiazdkę dla dzieci.
2. Transmisja dzisiejszego nabożeństwa będzie nadana w II Programie Polskiego Radia w Wigilię, 24 grudnia, o godz. 8.00 rano.
3. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne odbędzie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
4. Diakonia sprzedaje świece adwentowe w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszamy po nabożeństwie do kawiarenki, gdzie można wesprzeć dzieci przez zakup świec! Można też napić się herbaty i kawy!
5. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
6. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
7. W poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 17.30 w ewangelicko-augsburskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej odbędzie się spotkanie wigilijne Dinozaurów.
8. W środę, 13 grudnia, odbędą się: o godz. 17.00 zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej, o godz. 18.00 studium biblijne, a o godz. 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Wszystkie zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
9. W czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele projekcja filmu „Przy Planty 7/9”, który pokazuje historię pogromu kieleckiego. W pokazie weźmie udział Bogdan Białek, Przewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
10. Serdecznie zapraszamy na wieczór wigilijny dla dorosłych, który odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 17.00 w naszym kościele. Osoby chętne do współorganizacji tej uroczystości mogą wpisywać swoje propozycje kulinarne na listy, które znajdują się w kancelarii. W kancelarii jest również lista ofiar na Gwiazdkę dla dzieci, można też dotować zakup choinki i świątecznych frykasów.
11. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 ostatni w tym roku koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Tym razem zagra nasz organista Michał Markuszewski. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
12. Kolegium Kościelne szuka osób chętnych do pomocy w obsłudze nagłośnienia w kościele, a także do obsługi fotograficznej nabożeństw i uroczystości. Prosimy wolontariuszy o zgłaszanie się w kancelarii parafii.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 665 zł.