3. Niedziela przed Postem
Ps 31, 20-25 1Kor 9, 19-27 Mt 20, 1-16a
Kazanie Jr 9,22-23

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 4 lutego, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
3. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się w piątki od godz. 18.00 w zakrystii.
4. Dziś wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu chóru Modo Maiorum. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
5. W środę, 31 stycznia, odbędą się: o godz. 17.00 – zajęcia przedkonfirmacyjne, o godz. 18.00 – godzina biblijna, a o godz. 19.00 – zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
6. Diakonia naszego Kościoła informuje, że – jak co roku – można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT wywieszone są na tablicy ogłoszeń w parafii i widnieją na stronie internetowej parafii i Kościoła. Paski z danymi są też wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. 1% podatku możemy też przekazać na leczenie Daniela Lewińskiego, naszego parafianina. Dane do wpisu są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, a więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w parafii.
7. Pomocy możemy również udzielić Antosiowi Pyszowi, trzyletniemu chłopcu, cierpiącemu na padaczkę, wadę serca i inne poważne schorzenia. Antoś jest synem Pauliny i ks. Marcina Pyszów z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Można mu pomóc przekazując 1% podatku dochodowego. Numer KRS i adres Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła i na tablicy w parafii.
8. W kancelarii parafii można nabyć „Z Biblią na co dzień 2018” w cenie 12 zł i Kalendarz Ewangelicki 2018 za 30 zł.
9. Do odbioru bądź nabycia jest ostatni zeszłoroczny numer „Jednoty”. Redakcja „Jednoty” zachęca do wykupienia prenumeraty na rok 2018. Ceny pozostają bez zmian. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w parafii.
10. Z okazji XIII Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu w poniedziałek, 29 stycznia, o godz. 15.00 odbędzie się ekumeniczne spotkanie modlitewne przy Pomniku Bohaterów Getta, w którym weźmie udział ks. Michał Jabłoński. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.
11. Kolegium Kościelne pilnie poszukuje wolontariuszy chętnych do obsługi fotograficznej wydarzeń parafialnych oraz do obsługi nagłośnienia w kościele i w sali zborowej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafii.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 441 zł.