1. Niedziela Pasyjna – Invocavit
Ps. 91, 1-4, 11-12 I Mż. 3, 1-24 Mt. 4,1-11
Kazanie I Kor. 6, 1-10

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 25 lutego, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzą je ks. Roman Lipiński i ks. Michał Koktysz. Na nabożeństwie będziemy gościć delegację z Europejskiej Wspólnoty Kościołów Ewangelickich, a kazanie wygłosi Prezes Synodu Kościoła Nadrenii pani Barbara Rudolph. Nabożeństwo będzie nagrywane i zostanie nadane w niedzielę 18 marca o godz. 8.00 w II Programie Polskiego Radia.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się w piątki od godz. 18.00 w zakrystii.
5. W środę, 21 lutego, odbędą się: o godz. 17.00 – zajęcia przedkonfirmacyjne, o godz. 18.00 – godzina biblijna, a o godz. 19.00 – zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
6. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Daniel Zaretsky z St. Petersburga. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. Diakonia naszego Kościoła informuje, że – jak co roku – można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT wywieszone są na tablicy ogłoszeń w parafii i widnieją na stronie internetowej parafii i Kościoła. Paski z danymi są też wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. 1% podatku możemy też przekazać na leczenie Daniela Lewińskiego, naszego parafianina. Dane do wpisu są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, a więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w parafii.
8. Pomocy możemy również udzielić Antosiowi Pyszowi, trzyletniemu chłopcu, cierpiącemu na padaczkę, wadę serca i inne poważne schorzenia. Antoś jest synem Pauliny i ks. Marcina Pyszów z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Można mu pomóc przekazując 1% podatku dochodowego. Numer KRS i adres Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła i na tablicy w parafii.
9. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13 lipca (popołudnie) do 22 lipca (południe) br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. Pani Elżbieta Byrtek, mgr teologii ewangelickiej i katechetka z Kościoła ewangelicko-augsburskiego zachęca do obejrzenia filmu „Storm. Opowieść o odwadze” dystrybuowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W wypadku większej liczby zgłoszeń film mógłby być wyświetlony w sobotę, 24 lutego, o godz. 14.00 w kinie Muranów. Film jest przeznaczony dla widzów od 9 roku życia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafii do poniedziałku, 19 lutego.
11. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 594 zł.