6. Niedziela Pasyjna - Niedziela Palmowa
Ps. 69: 2-10,21-30     Flp. 2, 5-11    J 12, 12-19
Kazanie  Iz. 50, 4-9


1. W Wielki Czwartek, 29 marca, przygotowanie do Wieczerzy Pańskiej odbędzie się o godz. 18.00 w sali zborowej w parafii. 30 marca, w Wielki Piątek, nabożeństwo z Wieczerzą Pańską rozpocznie się o godz. 17.00. Nabożeństwa z Wieczerzą Pańską w Niedzielę Wielkanocną, 1 kwietnia, rozpoczną się: pierwsze o godz. 8.30 i drugie o 10.30. W Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia, nabożeństwo odbędzie się o godz. 10.30.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki od godz. 18.00 w parafii.
5. Dzisiaj, 25 marca, chór naszego Kościoła wystąpi o godz. 16.00 w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce przy ul. Kościelnej 2 z koncertem pasyjnym „Laetare Jerusalem”. Wstęp wolny, zapraszamy!
6. Również dzisiaj, 25 marca, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Sietze de Vries z Groningen. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. We wtorek, 27 marca, chór Modo Maiorum wystąpi w naszym kościele o godz. 19.00 z koncertem muzyki pasyjnej. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
8. W środę, 28 marca, odwołane są zajęcia przedkonfirmacyjne, godzina biblijna i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Następne zajęcia odbędą się w środę, 4 kwietnia.  
9. Informujemy, że można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT wywieszone są na tablicy ogłoszeń w parafii i widnieją na stronie internetowej parafii i Kościoła. Paski z danymi są też wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
10. 1% podatku możemy też przekazać na leczenie Daniela Lewińskiego, naszego parafianina. Dane do wpisu są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, a więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń w parafii. Możemy również udzielić pomocy Antosiowi Pyszowi, trzyletniemu chłopcu, cierpiącemu na poważne schorzenia. Antoś jest synem Pauliny i ks. Marcina Pyszów z Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Numer KRS i adres Fundacji dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła i na tablicy w parafii.
11. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13 lipca (popołudnie) do 22 lipca (południe) br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
12. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
13. Prowadzimy w kancelarii zapisy na zakup Biblii Ekumenicznej – w przypadku zakupu przez Parafię większej liczby egzemplarzy można liczyć na zniżki.
14. W kancelarii jest też przygotowana lista dla chętnych do pomocy w organizacji tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja.
15. Ponownie jest do nabycia książka Rafała Marcina Leszczyńskiego pt. „Jan Kalwin. Studia nad myślą Reformatora”. Cena publikacji – 15 zł. Również mamy już w sprzedaży publikację Ewy Jóźwiak „Sachsowie – Polacy z wyboru” w cenie 25 zł. Książki można kupić w kancelarii parafii.
16. Do nabycia bądź odebrania jest nowy numer 1/2018 „Jednoty”. Abonentom przypominamy o opłaceniu prenumeraty na bieżący rok, zachęcamy też nowych czytelników do prenumeraty naszego czasopisma.
17. Do odbioru jest nowy numer „Biuletynu parafialnego”.
18. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 377 zł.