2. Niedziela po Wielkanocy – Misericordias Domini
Ps. 23     Ez. 34: 1-2, 9-16, 31    J 10: 11-16, 27-30
Kazanie   1 P 5, 1-4

W dwudziestą rocznicę śmierci wspominamy śp. Zygmunta Zajdla, zmarłego 10 kwietnia 1998 r. w Warszawie, urodzonego 26 kwietnia 1914 r. w Warszawie, syna Jana i Anny z d. Jelonek. Zygmunt Zajdel był wieloletnim członkiem Kolegium Kościelnego, a następnie Prezesem Kolegium parafii w Żyrardowie, przewodniczącym i członkiem Synodalnej Komisji Rewizyjnej, delegatem na Synod naszego Kościoła. Pamiętamy pana Zygmunta jako zaangażowanego członka naszej ewangelicko-reformowanej Jednoty w Polsce.
Zmarłego wspominają córka z mężem, wnuczkami z mężami, prawnuki oraz dalsza rodzina
i znajomi.                 

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się o godz. 10.30, a  poprowadzą je ks. bp. Marek Izdebski, ks. Michał Jabłoński i ks. Roman Lipiński. Kazanie wygłosi ks. superintendent Dietmar Arends z Kościoła Krajowego Lippe. Po nabożeństwie, o godz. 12.30, odbędzie się koncert fortepianowy prof. Matitjahu Kelliga, na który serdecznie zapraszamy.
2. Tego samego dnia, 22 kwietnia, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Christophe Mantoux z Paryża. Wstęp wolny, zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej numer 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki od godz. 18.00.
6. W środę, 18 kwietnia, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła, godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbywają się w parafii.
7. W dniach 19-22 kwietnia będziemy gościć około 50-osobową grupę  młodzieży i dorosłych
z Detmold, z Krajowego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Lippe, który od lat jest partnerskim Kościołem dla naszego Kościoła. Nasi bracia i siostry z Niemiec przyjeżdżają, aby uczcić 75. rocznicę zagłady getta warszawskiego. W czasie pobytu w Warszawie będą chcieli spotkać się z nami i nas poznać. Bardzo prosimy wszystkich parafian o udział w niedzielnych uroczystościach. Program wizyty gości w niedzielę, 22 kwietnia, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
8. Informacje o możliwościach przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii, a także znajdują się na stoliku przy wyjściu
z kościoła.
9. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
11. Prowadzimy w kancelarii zapisy na zakup Biblii Ekumenicznej – w przypadku zakupu przez Parafię większej liczby egzemplarzy można liczyć na zniżki.
12. W kancelarii jest przygotowana lista dla chętnych do pomocy w organizacji tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja.
13. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła  795 zł.