3. Niedziela po Wielkanocy – Jubilate

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku, zmarł w wieku 74 lat śp. Jan (Jenik) Niewieczerzał. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 12.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy al. Solidarności 74, a potem nastąpi odprowadzenie prochów zmarłego na cmentarz ewangelicko-reformowany przy ul. Żytniej 42.
Pozostajemy we wspólnej modlitwie z synami i braćmi Zmarłego.

Z radością zawiadamiamy, że w środę 18 kwietnia urodziła się Zofia Marianna Polkowska, córka Anny i Jakuba Polkowskich. Życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia małej Zosi, a rodzicom i dziadkom radości i spełnienia.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 29 kwietnia, odbędzie się o godz. 10.30, a  poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dziś, po nabożeństwie, o godz. 12.30, odbędzie się koncert fortepianowy prof. Matitjahu Kelliga, na który serdecznie zapraszamy.
3. Również dzisiaj, 22 kwietnia, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Christophe Mantoux z Paryża. Wstęp wolny, zapraszamy!
4. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. W środę, 25 kwietnia, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła, godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbywają się w parafii.
8. W sobotę, 28 kwietnia, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert zespołu „Jerycho”, który wykona pieśni wielkanocne. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
9. Informacje o możliwościach przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii, a także znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
10. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
11. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
12. W kancelarii można opłacić i odebrać zamówione egzemplarze Biblii Ekumenicznej.
13. W kancelarii jest przygotowana lista dla wolontariuszy, chętnych do pomocy w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja.
14. Kolegium Kościelne planuje zorganizowanie – tak jak w roku ubiegłym – pikniku parafialnego w Józefowie, w czwartek, 31 maja (Boże Ciało), w godzinach 12.00 – 16.00. Bardzo prosimy parafian o zgłaszanie pomysłów dotyczących organizacji pikniku do końca tego miesiąca. Chcielibyśmy, żeby wszyscy uczestnicy imprezy byli w pełni usatysfakcjonowani.
15. Informujemy, że w dniach 30 kwietnia – 4 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna, również wszystkie zajęcia zostają odwołane, a wznowione będą od wtorku 8 maja.
16. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 455 zł.