4. Niedziela po Wielkanocy – Cantate
Ps. 98      Dz. Ap. 16, 23-34    Mt. 11, 25-30
Kaz. Iz. 12, 1-6

W pierwszą rocznicę śmierci wspominamy śp. Jerzego Zygmuntowskiego, syna Zbigniewa i Stefanii z d. Chamera, który zmarł w wieku 69 lat.
    Choć pan Jerzy nie był osobą religijną, to był człowiekiem wielkiej duchowości, dla którego wnętrze, głębia człowieczeństwa były kompasem życiowym. Pomagał cierpiącym i chorym wspierając finansowo oddział rehabilitacyjny w Konstancinie. Stworzył Fundację pomagającą niepełnosprawnej rehabilitantce. Również i nam, ewangelikom reformowanym, pomagał  finansując odrestaurowanie bram cmentarnych i niektórych inwestycji na cmentarzu.
    Osobę Jerzego  Zygmuntowskiego charakteryzują dwie sentencje, które sam zwykł mawiać lub którymi określali go najbliżsi. „Wolał dawać niż brać” i „Chciał być kimś, został tylko człowiekiem.”
    Zmarłego wspominają żona, córka i syn z rodziną, którzy wciąż nie pogodzili się z odejściem Zmarłego.


1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 6 maja, odbędzie się o godz. 10.30, a  poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
3. Informujemy, że w dniach 30 kwietnia – 4 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna, również wszystkie zajęcia zostają odwołane, a wznowione będą od wtorku 8 maja.
4. Informacje o możliwościach przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii, a także znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
5. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
6. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
7. W kancelarii można opłacić i odebrać zamówione egzemplarze Biblii Ekumenicznej.
8. W kancelarii jest przygotowana lista dla wolontariuszy, chętnych do pomocy w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja.
9. Kolegium Kościelne planuje zorganizowanie – tak jak w roku ubiegłym – pikniku parafialnego w Józefowie, w czwartek, 31 maja (Boże Ciało), w godzinach 12.00 – 16.00. Bardzo prosimy parafian o zgłaszanie pomysłów dotyczących organizacji pikniku do końca tego miesiąca. Chcielibyśmy, żeby wszyscy uczestnicy imprezy byli w pełni usatysfakcjonowani.
10. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 926 zł.