5. Niedziela po Wielkanocy – Rogate
Ps. 95, 1-7b, 2 Mż 32, 7-14, Kol. 4, 2-6
Kaz. J 16, 16-23a

1. Nabożeństwo w niedzielę, 13 maja, odbędzie się o godz. 10.30, a poprowadzi je kaznodzieja świecki Marta Borkowska.
2. Nabożeństwo wieczorne w niedzielę, 13 maja, jest odwołane.
3. W dniach 12-13 maja odbywać się będzie w Zelowie wiosenna sesja Synodu naszego Kościoła.
4. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. W środę, 9 maja, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła, godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w parafii. Również o 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne w parafii.
8. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. Warszawska Diakonia i Kolegium Kościelne poszukują wśród członków zboru osób młodych i w sile wieku, chętnych do pomocy starszym samotnym członkom naszej parafii. Prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii.
10. W kancelarii można opłacić i odebrać zamówione egzemplarze Biblii Ekumenicznej.
11. We wtorek, 15 maja, odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Warszawskich Spotkań Muzycznych, organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich. Wystąpi zespół Schola Gregoriana Pragensis wykonując muzykę okresu średniowiecza i renesansu. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
12. W kancelarii jest przygotowana lista dla wolontariuszy, chętnych do pomocy w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja.
13. Kolegium Kościelne planuje zorganizowanie – tak jak w roku ubiegłym – pikniku parafialnego w Józefowie, w czwartek, 31 maja (Boże Ciało), w godzinach 12.00 – 16.00. Bardzo prosimy parafian o zgłaszanie pomysłów dotyczących organizacji pikniku do końca tego miesiąca. Chcielibyśmy, żeby wszyscy uczestnicy imprezy byli w pełni usatysfakcjonowani.