1. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Ps 34, 2-11 Jr 23, 16-29 1 J 4, 16b-21 Kazanie: Łk 16, 19-31

Jako pierwszą zapowiedź ogłaszamy, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Jan Diehl-Michałowski, wyznania ewangelicko-reformowanego i Olga Farida Assanowicz, wyznania rzymskokatolickiego. Ich ślub, na który serdecznie zapraszają cały zbór, odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godz. 16.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

W piątą rocznicę śmierci wspominamy śp. Wandę Rayską z domu Zawadzka, urodzoną 23 czerwca 1921 r. w Warszawie, w rodzinie kupców i rzemieślników od pokoleń związanych z tym miastem. Była warszawianką z krwi i kości i kochała swoje miasto całym sercem. Czuła się wielką patriotką, dumną z wszystkiego, czym Polska mogła się poszczycić. Pani Wanda była osobą niezwykle pracowitą, rzetelną i punktualną, była też pogodna i kochała śpiew, a jej dom był otwarty dla wszystkich. Przez 45 lat była żoną Zygmunta Rayskiego i mieli dwoje dzieci, Barbarę i Tadeusza. Czuła się mocno związana z naszym Kościołem. Zmarła 1 maja 2013 roku po bogatym i spełnionym życiu. Wraz z całym zborem Mamę i Babcię wspominają córka Barbara, wnuk Łukasz i dalsza rodzina.
1. Nabożeństwo w niedzielę, 10 czerwca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Nabożeństwo wieczorne w niedzielę, 10 czerwca, rozpocznie się o godz. 19.00.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
5. W środę, 6 czerwca, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła; godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w parafii. Również o 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne.
6. Koło Pań przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego zaprasza na coroczne spotkanie 4-ch warszawskich parafii ewangelickich w środę, 6 czerwca, o godz. 16.30 w sali parafialnej przy ul. Puławskiej 2 A.
7. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie serdecznie zaprasza na obchody Święta Zboru w niedzielę, 10 czerwca. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o wpisywanie się na listę w kancelarii parafii.
8. Parafia ewangelicko-augsburska Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2A, zaprasza nasze dzieci na świętowanie Dnia Dziecka w niedzielę, 10 czerwca, po nabożeństwie. Plenerowy Dzień Dziecka w tym roku będzie związany z 450-tą rocznicą urodzin Anny Wazówny. W tym celu przygotowane będą różne zajęcia edukacyjne i sprawnościowe, które przybliżą dzieciom tę interesującą postać. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w parafii.
9. Światowa Rada Kościołów, Światowy Alians Ewangelikalny i Afrykańska Konferencja Kościołów po raz drugi ogłosiły, że niedziela, 10 czerwca, będzie Ogólnoświatowym Dniem Modlitwy o Zakończenie Głodu na Świecie. Ideą tego dnia jest, by jak najwięcej Kościołów prosiło w modlitwie Boga i narody o to, aby ludzie przestali cierpieć głód.
10. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Informacje szczegółowe i formularze zgłoszeń znajdują się na tablicy ogłoszeń.
11. Z parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w pielgrzymce ekumenicznej do Ziemi Świętej w dniach 2-10 grudnia br. Wszystkie szczegóły oraz karty zgłoszeń są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii. Zgłoszenia należy kierować na adres mejlowy parafii łódzkiej bądź na telefon parafialny, które są wywieszone na tablicy.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 931 zł.