2. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Ps 36, 5-11 Iz 55, 1-5 Łk 14,15-24 Kazanie: I Kor 14, 1-3.20-25

Jako drugą zapowiedź podajemy, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Jan Diehl-Michałowski, wyznania ewangelicko-reformowanego i Olga Farida Assanowicz, wyznania rzymskokatolickiego. Ich ślub, na który serdecznie zapraszają cały zbór, odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godz. 16.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

Jako pierwszą zapowiedź podajemy, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Michał Jabłoński i Monika Polkowska, oboje wyznania ewangelicko-reformowanego. Ich ślub odbędzie się w sobotę, 30 czerwca, o godz. 16.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 17 czerwca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Będzie to nabożeństwo kończące rok szkolny. W czasie nabożeństwa ochrzczeni zostaną: Łukasz van der Velde, syn Agnieszki Zawistowskiej i Lukasa van der Velde i Alicja Barbara Scholl, córka Agnieszki i Bolesława Schollów.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym. Po zajęciach nasze dzieci udadzą się do Parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2A, gdzie świętować będą Plenerowy Dzień Dziecka.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
6. W środę, 13 czerwca, ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła; godzina biblijna o godz. 18.00 w budynku parafii. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne.
7. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie ogłasza rekrutację na studia licencjackie i magisterskie na Wydziałach Pedagogicznym i Teologicznym. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w parafii i stronie internetowej uczelni.
8. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Informacje szczegółowe i formularze zgłoszeń znajdują się na tablicy ogłoszeń.
9. W dniach 1-15 lipca parafia będzie nieczynna z powodu remontu pomieszczeń na parterze budynku.
10. Kolekta, którą zbieraliśmy na wsparcie działalności Seminarium Teologicznego w Maroko, wyniosła 931 zł, zaś kolekta z poprzedniej niedzieli wyniosła 549 zł. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na pomoc dla głodujących w Afryce.