7. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Ps. 107, 1-9 2 Mż 16, 2.3.11-18 Flp. 2, 1-4 Kazanie: J 6, 1-15

W 29. rocznicę śmierci wspominamy Tadeusza Rayskiego, syna Wandy i Zygmunta Rayskich, urodzonego 23 lipca 1953 roku, a zmarłego 3 lipca 1989 roku w wieku 35 lat. Pamiętamy Tadeusza, z zawodu i pasji ogrodnika, jako wrażliwego, mądrego człowieka, nigdy nie odmawiającego pomocy i umiejącego słuchać innych, o wielkim poczuciu humoru i szerokich zainteresowaniach humanistycznych i artystycznych, zwłaszcza w dziedzinie teatru.
We wspomnieniu i modlitwie łączymy się z Jego siostrą Barbarą, synem Łukaszem, bliskimi i przyjaciółmi.

Dziś też wspominamy trzech braci Nekanda-Trepków, synów Władysława Aleksandra:
1. Jerzego, urodzonego w 1913 roku w Warszawie, studiującego architekturę w Warszawie i sztuki piękne w Wilnie. Po wybuchu wojny w 1939 r., po wejściu Armii Czerwonej do Wilna uciekł na Litwę i zaginął po potyczce z wojskami sowieckimi – mimo poszukiwań nie udało się go odnaleźć. Na cmentarzu przy Żytniej ma grób symboliczny.
2. Kazimierza Aleksandra, urodzonego w 1918 roku w Warszawie, lekarza pneumologa. Studiował 2 lata sztuki piękne w Wilnie. W czasie wojny był żołnierzem AK w służbie medycznej. Zmarł po ciężkiej chorobie 17 lipca 1988 roku, pochowany jest na cmentarzu przy Żytniej. Był artystą grafikiem, akwarelistą, uprawiał też literaturę – prozę i poezję.
3. Janusza Władysława, urodzonego w Warszawie w 1920 roku. Szkołę średnią ukończył w 1939 roku i był w Podchorążówce. Wywieziony z Wilna do Związku Radzieckiego w 1941 roku. Po ugodzie Sikorski – Mojski z Armią Andersa przeszedł cały szlak bojowy – Irak – Tobruk – Monte Cassino. W Londynie ukończył architekturę i do końca pracował w prywatnej firmie oraz sporadycznie prowadził na uczelni wykłady z architektury. Zmarł w Londynie w 1992 roku. Był plastykiem, literaturę uprawiał sporadycznie „pro domo sua”.
We wspomnieniu i modlitwie łączymy się z żoną, dziećmi i wnukami Kazimierza oraz z pozostałą rodziną.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 22 lipca, rozpocznie się o godz. 10:30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dziś o godz. 13:00 odbędzie się w domu opieki „Józefina” w Józefowie nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, które poprowadzi ks. Michał Jabłoński.
3. We wtorek, 17 lipca, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19:00 koncert charytatywny Funduszu Śpiewaj im. Staszka Jończyka, który powstał z inicjatywy przyjaciół Staszka, wstrząśniętych jego tragiczną śmiercią. Jako główny wykonawca wystąpi Jakub Józef Orliński, kontratenor. Po koncercie odbędzie się wśród publiczności zbiórka datków przeznaczonych na wspieranie amatorskiego ruchu wokalnego na Mazowszu. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
4. Za tydzień, 22 lipca, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Christian Iwan z Austrii. Wstęp wolny. Zapraszamy!
5. W niedzielę, 22 lipca, odbędzie się – organizowany przez Żydowski Instytut Historyczny – Marsz Pamięci w rocznicę rozpoczęcia deportacji mieszkańców warszawskiego getta do Treblinki. Marsz wyruszy o godz. 17:00 z Umschlagplatzu przy ul. Stawki. Zachęcamy do udziału!
6. Chór naszego Kościoła zaprasza na XXI Letnie Warsztaty Wokalne, które odbędą się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia w Ełku. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
7. Z powodu remontu w budynku parafii herbatki niedzielne są zawieszone do odwołania.
8. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 537 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.