19. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 32, 1-5. 10-11 2 Mż 34, 4-10 Mk 2, 1-12
Kazanie: Jk 5, 13-18

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w środę, 3 października, 2018 roku w wieku 98 lat zmarła śp. Maria Nekanda Trepka. O pogrzebie, który odbędzie się na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie przy ul. Żytniej, poinformujemy w najbliższym czasie.

Podajemy jako drugą zapowiedź, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Małgorzata Kopka, bezwyznaniowa i Tomasz Piątek, wyznania ewangelicko-reformowanego. Nabożeństwo ślubne odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 20 października, o godz. 16.00.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 14 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 19.00, odbędzie się nabożeństwo wieczorne.
2. W środę, 10 października, odbędą się zajęcia studium biblijnego o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Również w środę odbywają się o godz. 19.00 spotkania medytacyjne.
3. Co roku odbywa się na naszym cmentarzu w Warszawie przy ul. Żytniej 42 kwesta, w czasie której zbieramy pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków. W tym roku będziemy kwestować przez trzy dni: w czwartek, 1 listopada, w sobotę, 3 listopada i w niedzielę, 4 listopada, po nabożeństwie. Prosimy i zachęcamy Was i Wasze Rodziny do udziału w kweście! Dyżury są jednogodzinne, a po dyżurze można się napić gorącej herbaty. Listy dyżurów są wyłożone w kancelarii naszej parafii.
4. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
5. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. Ukazał się nowy numer Jednoty – 3/2018 – który można odebrać bądź nabyć w kancelarii parafii.
8. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 707 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.