20. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 119, 101-108 1 Mż 8, 18-22 Mk 10, 2-9
Kazanie: 1 Kor 7, 29-31

Podajemy jako trzecią zapowiedź, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Małgorzata Kopka, bezwyznaniowa i Tomasz Piątek, wyznania ewangelicko-reformowanego. Nabożeństwo ślubne odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 20 października, o godz. 16.00.

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 21 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dzisiaj, o godz. 19.00, odbędzie się nabożeństwo wieczorne, które poprowadzi Jakub Niewiadomski.
3. W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 4A serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Słowa Bożego z okazji Święta Reformacji, które odbędzie się we wcześniejszym terminie, tj. w sobotę, 20  października, o godz. 17.00! Termin ten jest związany z nagraniem nabożeństwa przez II Program Polskiego Radia.
4. W niedzielę, 21 października, odbędzie się po nabożeństwie w sali zborowej spotkanie z Ewą Cherner, autorką książki Słownik biograficzny duchownych ewangelicko-reformowanych. Jednota Litewska i Jednota Wileńska 1815 – 1939, wydanej przez Wydawnictwo SEMPER. Ewa Cherner mieszka w Paryżu, jest filolożką, pochodzi ze znanego wileńskiego rodu Mackiewiczów, zasłużonego nie tylko dla Jednoty Wileńskiej, lecz także dla Jednoty Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!
5. Również w niedzielę, 21 października, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 – w ramach II Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II – koncert pt. „Siedem Łez”, inspirowany cyklem Lachrimae” Johna Dowlanda w wykonaniu zespołu Arte Dei Suonatori i znakomitych artystów – Agaty Zubel, Cezarego Duchnowskiego i Adama Bałdycha. Przy wejściu obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.
6. W środę, 17 października, odbędą się zajęcia studium biblijnego o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Również w środę odbywają się o godz. 19.00 spotkania medytacyjne.
7. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w niedzielę, 28 października, o godz. 13.00.
8. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
9. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
10. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
11. Ukazał się nowy numer Jednoty – 3/2018 – który można odebrać bądź nabyć w kancelarii parafii.
12. Gorąco prosimy i zachęcamy Was i Wasze Rodziny do udziału w corocznej kweście na naszym cmentarzu przy ul. Żytniej 42, w czasie której zbieramy środki na ratowanie zabytkowych nagrobków. W tym roku będziemy kwestować przez trzy dni: w czwartek, 1 listopada, w sobotę, 3 listopada i w niedzielę, 4 listopada, po nabożeństwie. Dyżury są jednogodzinne, a po dyżurze można się napić gorącej herbaty. Listy dyżurów są wyłożone w kancelarii parafii.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 749 zł.

 

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.