22. Niedziela po Trójcy Świętej

Ps. 143, 1-10     Mi 6, 6-8       Mt 18, 21-35
Kazanie: Rz 7, 14-25a

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w przyszłą niedzielę, 4 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się w sali parafialnej na parterze spotkanie prowadzone przez kaznodzieję świecką Martę Borkowską z cyklu "Ewangelik-reformowany? Co jest postawą naszej wiary?" Tematem kolejnego spotkania będzie: „Jaki jest Kościół: powszechny i apostolski czy też lokalny i swojski?” Serdecznie zapraszamy!
3. Również dzisiaj, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Olivier Eisenmann ze Szwajcarii.
4. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w niedzielę, 28 października, o godz. 13.00.
5. Zajęcia studium biblijnego o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę 7 listopada. Również w środę, 7 listopada, odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne.
6. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
7. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
8. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00. W piątek, 2 listopada, próba jest odwołana.
9. Ukazał się nowy numer Jednoty – 3/2018 – który można odebrać bądź nabyć w kancelarii parafii.
10. Gorąco prosimy i zachęcamy Was i Wasze Rodziny do udziału w corocznej kweście na naszym cmentarzu przy ul. Żytniej 42, w czasie której zbieramy środki na ratowanie zabytkowych nagrobków. W tym roku będziemy kwestować przez trzy dni: w czwartek, 1 listopada, w sobotę, 3 listopada i w niedzielę, 4 listopada, po nabożeństwie. Dyżury są jednogodzinne, a po dyżurze można się napić gorącej herbaty. Listy dyżurów są wyłożone w kancelarii parafii.
11. W środę, 31 października i w piątek 2 listopada kancelaria parafii będzie nieczynna.
12. W poniedziałek, 5 listopada, o godz. 18.00 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo ekumeniczne, tym razem w ewangelicko-augsburskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 822 zł.

 

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.