23. Niedziela po Trójcy Świętej

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 30 października zmarła w wieku 88 lat Danuta Dunin-Wąsowicz z d. Pośpiech, dziennikarka, członkini byłego Społecznego Komitetu Opieki nad Zabytkami naszego cmentarza. Pożegnanie pani Danuty odbędzie się we wtorek, 6 listopada, o godz. 12.00 na naszym cmentarzu przy ul. Żytniej 42.

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 11 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. W czasie nabożeństwa zaśpiewa chór Modo Maiorum.
2. Nabożeństwo wieczorne w niedzielę, 11 listopada, rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
3. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. Chór naszego Kościoła wystąpi dziś o godz. 20.00 na wspólnym koncercie z okazji odzyskania niepodległości w kościele Św. Zygmunta w Warszawie przy placu Konfederacji 55. Poza Ekumenicznym Chórem Kameralnym Kościoła ewangelicko-reformowanego w Warszawie pod dyr. Pawła Hruszwickiego wystąpią: Warszawski Chór Polonia pod dyr. Zbigniewa Szablewskiego, Chór Bazyliki Św. Krzyża pod dyr. Emilii Melon oraz Chór Spes in Deo pod dyr. Joanny Kuczewskiej. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
6. W poniedziałek, 5 listopada, o godz. 18.00 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo ekumeniczne, tym razem w ewangelicko-augsburskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej. Zapraszamy!
7. Zajęcia studium biblijnego o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę 7 listopada. Również w środę, 7 listopada, odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne.
8. Do 11 listopada trwa akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”, polegająca na przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła i w parafii.
9. W niedzielę, 11 listopada, odbędzie się po nabożeństwie spotkanie delegatów na Synod.
10. W sobotę, 17 listopada, odbędzie się w Warszawie jesienna sesja Synodu naszego Kościoła. Rozpoczęcie obrad poprzedzi nabożeństwo w kościele o godz. 9.30. Zapraszamy parafian do udziału w obradach!
11. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 16.00 odbędzie się jesienne Ogólne Zgromadzenie Zboru, poświęcone m.in. sprawozdawczości i wyborowi proboszcza warszawskiej parafii. Zawiadomienia będą rozsyłane w tym tygodniu. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają członkowie parafii, którzy opłacają na bieżąco składki.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 727 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.