25. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 24 Jr 23, 5-8 Łk 1, 67-79
Kaz.: Rz 13, 8-12 (13.14)

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 25 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Po dzisiejszym nabożeństwie, o godz. 12.00, w sali parafialnej na parterze odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Ewangelik reformowany; co jest podstawą naszej wiary?” Temat spotkania: „Wiara i sakramenty”. Spotkanie poprowadzi kaznodziejka świecka Marta Borkowska.
4. Przedkonfirmacyjne zajęcia religii odbędą się dzisiaj po nabożeństwie o godz. 13.00.
5. Dzisiaj, 18 listopada, o godz. 19.00, chór naszego Kościoła wystąpi z okazji 100-lecia niepodległości w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach przy ul. 11 listopada 4. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy na koncert!
6. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
7. Ewangelicko-augsburska parafia Św. Trójcy zaprasza na kolejne spotkanie „Śpiewaj razem z nami”, które odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 11.00 w sali nr 1 w parafii przy ul. Kredytowej 4. Grupa śpiewa piosenki i pieśni o Warszawie, ludowe, okolicznościowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania!
8. Również w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 17.30 odbędzie się w sali parafialnej przy Kredytowej 4 spotkanie warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, na którym Joanna Kamińska, była przewodnicząca Krajowego Komitetu Światowego Dnia Modlitwy wygłosi prelekcję na temat: „Światowy Dzień Modlitwy Kobiet – historia, cel, obchody w Polsce”.
9. Zajęcia studium biblijnego o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę, 21 listopada. Również w środę odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne.
10. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie zaprasza na konferencję „Rocznica odzyskania niepodległości – dążenia niepodległościowe polskich ewangelików”, która odbędzie się 23 listopada br. w Żychlinie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
11. W piątek, 23 listopada, odbędzie się konferencja naukowa „Biskup Juliusz Bursche w 100-lecie niepodległej Rzeczypospolitej”, która odbędzie się w auli Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Broniewskiego 48 od godz. 11.00. Więcej informacji na plakacie.
12. W niedzielę, 25 listopada, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Andreas Jost ze Szwajcarii. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
13. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 16.00 odbędzie się jesienne Ogólne Zgromadzenie Zboru, poświęcone m.in. sprawozdawczości i wyborowi proboszcza warszawskiej parafii. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają członkowie parafii, którzy opłacają na bieżąco składki.
14. W niedzielę, 2 grudnia, odbędzie się po nabożeństwie coroczna loteria diakonijna, z której dochód przeznaczony jest na pomoc charytatywną. Prosimy o przynoszenie fantów do kancelarii parafii.
15. W niedzielę, 9 grudnia, po nabożeństwie, odbędzie się mini-jarmark świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby żłobka w Beninie. Można będzie zakupić wytwory rękodzielnicze wykonane przez nasze parafianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku!
16. Gorąco apelujemy do parafian o pomoc w organizacji niedzielnych herbatek! W kancelarii parafii znajduje się lista dyżurów, na którą prosimy się wpisywać!
17. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 570 zł.

 

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.