2. Niedziela w Adwencie

Ps 80, 2-7.15-20 Jk 5, 7-8 Łk 21, 25-33

Kaz. Iz 35, 3-10

1. Nabożeństwo w III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne o godz. 19.00 poprowadzi Matylda Winnicka.
2. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się w przedsionku kościoła mini-jarmark świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby żłobka w Beninie w Afryce. Można zakupić wytwory rękodzielnicze wykonane przez naszych parafian. Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku!
3. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Jutro, 10 grudnia, o godz. 17.30, w ewangelicko-augsburskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2A, odbędzie się wigilijne spotkanie Dinozaurów. Serdecznie zapraszamy – nie tylko Dinozaury!
5. Studium biblijne o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę, 12 grudnia. Również w środę odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
6. W sobotę, 15 grudnia, o godz. 18.30, odbędzie się w naszym kościele koncert jubileuszowy Chóru Kameralnego naszego Kościoła. W programie kanony wybitnych kompozytorów z udziałem publiczności i gości. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy na koncert i do wspólnego śpiewania!
7. W niedzielę, 16 grudnia, po nabożeństwie o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych rozmową na temat Pragmatyki kościelnej.
8. W niedzielę, 16 grudnia, o godz. 13.00 odbędą się zajęcia przedkonfirmacyjne.
9. Również w niedzielę, 16 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 ostatni w tym roku koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Krzysztof Urbaniak. Wstęp wolny, zapraszamy!
10. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie. Kontynuujemy sprzedaż świec diakonijnych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w przedsionku kościoła. Zachęcamy do zakupu świec!
11. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie wydała piękną, bogato ilustrowaną książkę poświęconą lapidarium Kościoła ewangelicko-reformowanego w Żychlinie. Kupując publikację wspieramy renowację i ratowanie unikatowych zabytków. Książka-cegiełka jest do nabycia w kancelarii parafii w cenie 25 zł.
12. Prowadzimy zbiórkę pieniędzy na paczki świąteczne dla dzieci ze Szkoły Niedzielnej. Lista ofiar jest wyłożona w kancelarii parafii. Również w kancelarii wystawiona jest puszka na ofiary na zakup choinek.
13. Apelujemy do parafian o pomoc w organizacji niedzielnych herbatek! W kancelarii parafii znajduje się lista dyżurów, na którą prosimy się wpisywać!
14. W kancelarii parafii dostępne są już „Kalendarz ewangelicki 2019” za 30 zł i „Z Biblią na co dzień 2019” za 12 zł.
15. Kolegium Kościelne zaprasza wszystkich, tak jak w ubiegłym roku, do wspólnej organizacji wieczerzy wigilijnej w sobotę, 22 grudnia, o godz. 16.00. Tym razem spotkamy się w sali parafialnej. Parafia zapewni barszcz, paszteciki i napoje. Prosimy osoby, które chciałyby przygotować jakieś potrawy i przynieść je na wieczerzę, o wpisywanie się na listę w kancelarii.
16. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 605 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.