3. Niedziela w Adwencie
Ps 85 1 Kor 4, 1-5 Mt 11, 2-10
Kazanie: Iz 42, 1-4

1. Nabożeństwo w IV Niedzielę Adwentu, 23 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Będzie to nabożeństwo gwiazdkowe z występami dzieci ze Szkoły Niedzielnej.
2. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem; lekcja religii dla młodzieży przedkonfirmacyjnej odbędzie się dziś o godz. 13.00.
3. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się powtórnie mini-jarmark świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby żłobka w Beninie w Afryce. Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku, który tym razem odbywa się w holu naszej parafii!
4. Również dziś po nabożeństwie, o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych rozmową na temat Pragmatyki kościelnej.
5. I także dziś odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 ostatni w tym roku koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Krzysztof Urbaniak. Wstęp wolny, zapraszamy!
6. We wtorek, 18 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.30 koncert chóru Modo Maiorum z okazji 50-lecia pracy artystycznej Michała Straszewskiego. W programie m.in. utwory J.S. Bacha, Wacława z Szamotuł, Josquin des Pres. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. Studium biblijne o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę, 19 grudnia. Również w środę odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
8. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie. Kontynuujemy sprzedaż świec diakonijnych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w przedsionku kościoła. Zachęcamy do zakupu świec!
9. W kancelarii parafii można nabyć nowo wydaną książkę w opracowaniu redaktorów Ewy Jóźwiak i Michała Karskiego pt. Ewangelicy w Niepodległej. Również do nabycia są Kalendarz ewangelicki 2019 oraz Z Biblią na co dzień 2019.
10. Prowadzimy zbiórkę pieniędzy na paczki świąteczne dla dzieci ze Szkoły Niedzielnej. Lista ofiar jest wyłożona w kancelarii parafii. Również w kancelarii wystawiona jest puszka na ofiary na zakup choinek.
11. Apelujemy do parafian o pomoc w organizacji niedzielnych herbatek! W kancelarii parafii znajduje się lista dyżurów, na którą prosimy się wpisywać!
12. Kolegium Kościelne zaprasza wszystkich, tak jak w ubiegłym roku, do wspólnej organizacji wieczerzy wigilijnej w sobotę, 22 grudnia, o godz. 16.00 w sali parafialnej. Parafia zapewni barszcz, paszteciki i napoje. Prosimy osoby, które chciałyby przygotować jakieś potrawy albo upiec ciasta i przynieść je na wieczerzę, o wpisywanie się na listę w kancelarii.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 210 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.