2. Niedziela po Epifanii
Ps 105 Rz 12, 9-16 J 2, 1-11
Kazanie: 2 Mż 33, 18-23

1. Nabożeństwo w 3. Niedzielę po Epifanii, 27 stycznia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w ramach cyklu "Ewangelik reformowany – co jest podstawą naszej wiary?", na którym będziemy rozmawiać o sakramentach, a konkretnie o Wieczerzy Pańskiej. Spotkanie poprowadzi kaznodziejka świecka Marta Borkowska. Zapraszamy serdecznie do udziału!
4. Parafia ewangelicko-augsburska Św. Trójcy serdecznie zaprasza w poniedziałek, 21 stycznia, na spotkanie grupy „Śpiewaj razem z nami”, które odbędzie się o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. W programie kolędy i pieśni o Warszawie. Spotkania śpiewacze odbywają się przy Kredytowej w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.
5. Studium biblijne o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w środę, 23 stycznia. Również w środę odbędzie się o godz. 19.00 spotkanie medytacyjne.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
8. Od 18 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem są słowa „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele odbędzie się w czwartek, 24 stycznia, o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. Roberto Saltini z Ruchu Focolari. Zapraszamy do udziału w nim, jak również we wszystkich nabożeństwach ekumenicznych. Programy nabożeństw dostępne są w kościele na tablicy lub w kancelarii parafii.
9. Za tydzień, w niedzielę, 27 stycznia, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert inaugurujący cykl Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Damian Skowroński. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
10. W niedzielę, 17 lutego, podczas nabożeństwa, ks. Michał Jabłoński zostanie wprowadzony w urząd proboszcza. Uroczystość poprowadzi biskup naszego Kościoła, ks. Marek Izdebski.
11. W niedzielę, 24 lutego, odbędzie się w parafii o godz. 12.00 spotkanie nt. Pragmatyki kościelnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
12. W kancelarii parafii można nabyć nowo wydane książki: Ewangelicy w Niepodległej w opracowaniu redaktorów Ewy Jóźwiak i Michała Karskiego i publikację ks. Miroslava Danyś’a pt. Diakonia w sercu Europy. Również do nabycia są Kalendarz ewangelicki 2019 oraz Z Biblią na co dzień 2019, a także ostatni ubiegłoroczny – czwarty – numer „Jednoty”. Przypominamy o uiszczaniu opłaty za prenumeratę „Jednoty”.
13. Apelujemy do parafian o pomoc w organizacji niedzielnych herbatek! W kancelarii parafii znajduje się lista dyżurów, na którą prosimy się wpisywać.
14. Diakonia naszego Kościoła informuje, że można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT wywieszone są na tablicy ogłoszeń w parafii i widnieją na stronie internetowej parafii i Kościoła. Paski z danymi są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Na tablicy ogłoszeń w parafii wywieszone są też dane osób potrzebujących naszej pomocy, którym możemy przekazać 1% podatku dochodowego.
15. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 528 zł.

 

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.