3. Niedziela przed postem
Septuagesimae

W 22. rocznicę śmierci wspominamy zmarłego przedwcześnie – w wieku 58 lat – ks. Jerzego Stahla, duszpasterza naszego Kościoła, radcy duchownego Konsystorza, notariusza Synodu, redaktora naczelnego miesięcznika „Jednota”, nauczyciela i przyjaciela młodzieży. We wspomnieniu o modlitwie łączymy się z Jego bliskimi.

W 15. rocznicę śmierci wspominamy naszą współwyznawczynię Ivę Šlechtovą – harfistkę – cenionego muzyka i pedagoga. Iva Šlechtova wiele lat pracowała w Teatrze Narodowym w Warszawie i w Filharmonii. Po przejściu na emeryturę włączyła się aktywnie w życie zborowe, pełniła dyżury w Diakonii, współorganizowała spotkania przy niedzielnej herbatce. We wspomnieniu i modlitwie łączymy się z Jej przyjaciółmi.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 24 lutego, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
5. Studium biblijne i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła odbędą się w środę, 20 lutego, o godz. 18.00 i 19.00. Spotkanie medytacyjne odbędzie się również w środę o godz. 19.00.
6. W poniedziałek, 18 lutego, zapraszamy na spotkanie grupy „Śpiewaj razem z nami”, które odbędzie się o godz. 11.00 w sali nr 1 w parafii ewangelicko-augsburskiej przy ul. Kredytowej 4.
7. W poniedziałek, 18 lutego, Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na prezentację filmu „Syria na 3 miesiące przed wojną” autorstwa Elżbiety i Wojciecha Baranów. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w sali parafii ewangelicko-augsburskiej przy ul. Kredytowej 4. Serdecznie zapraszamy!
8. W niedzielę, 24 lutego, odbędzie się po nabożeństwie, o godz. 12.00, spotkanie nt. Pragmatyki kościelnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
9. W niedzielę, 24 lutego, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 recital organowy w ramach cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, a wystąpi Ennio Cominetti z Włoch. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
10. Kobiety wszystkich wyznań zapraszają na nabożeństwo Światowego Dnia Modlitwy w piątek 1 marca br. o godz. 18.00 do katedry prawosławnej przy al. Solidarności 52.
11. Informacje o możliwościach przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne udostępnione są na tablicy ogłoszeń w parafii, przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii i Kościoła.
12. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 360 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.