5. Niedziela Pasyjna - Judica
Ps.40 Hbr. 5, 1-6 J 18, 28-19,5
Kaz. 1 Mż 22, 1-14

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo wieczorne z Wieczerzą Pańską odbędzie się za tydzień o godz. 19.00 i poprowadzą je Matylda Winnicka i ks. Michał Jabłoński.
2. Również w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, odbędzie się po nabożeństwie zebranie delegatów na Synod.
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie. Skarbonki diakonijne będą zbierane w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia.
5. Lekcja religii dla młodzieży odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia, po nabożeństwie.
6. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
7. W poniedziałek, 8 kwietnia, w ewangelicko-augsburskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2a odbędzie się o godz. 17.30 spotkanie wielkanocne dawnej Młodzieży Ewangelickiej - „Dinozaurów”.
8. Również w poniedziałek, 8 kwietnia, w ewangelicko-augsburskiej parafii Św. Trójcy, przy Placu Małachowskiego 1, odbędzie się o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo ekumeniczne pod hasłem „Pod krzyżem Chrystusa – czy podzieleni?”. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
9. Wyjątkowo w tym miesiącu spotkanie grupy „Śpiewaj razem z nami” odbędzie się w drugi poniedziałek miesiąca, 8 kwietnia, w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4, o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek popularnych, sentymentalnych, biesiadnych, ludowych, warszawskiego folkloru. Nie jesteśmy chórem, śpiewamy dla przyjemności!
10. Studium biblijne i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła odbędą się w środę, 10 kwietnia, o godz. 18.00 i 19.00. Spotkanie medytacyjne odbędzie się również w środę o godz. 19.00.
11. W środę, 10 kwietnia, o godz. 18:00, w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 rozpocznie się kolejne Ewangelickie Spotkanie Kobiet, na które bardzo serdecznie zapraszamy! Tym razem w spotkaniu weźmie udział pani kosmetolog i będzie można skorzystać z jej dobrych rad.
12. W sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się w naszym kościele, o godz. 20.00, koncert wielkopostny chóru Modo Maiorum, w czasie którego wykonane zostaną pieśni pasyjne. Serdecznie zapraszamy na koncert! Wstęp wolny!
13. Informacje i formularze zgłoszeń do udziału w XXIII Forum Ewangelickim, zaplanowanym na 27-29 września 2019 r. w Łodzi, są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii.
14. Informacje o możliwościach przekazania 1% podatku dochodowego na cele charytatywne udostępnione są na tablicy ogłoszeń w parafii, przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii i Kościoła.
15. Propozycje kolonii w Zelowie i obozu w Pstrążnej dla dzieci i młodzieży wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
16. Do odbioru lub nabycia w kancelarii parafii jest najnowszy numer „Jednoty” 1/2019, poświęcony reformatorowi Ulrychowi Zwingliemu w 500-lecie rozpoczęcia jego działalności. Zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika!
17. Do odbioru w kancelarii parafii są listy wielkanocne z rozkładem nabożeństw świątecznych. Pocztą elektroniczną listy będą wysyłane w tym tygodniu.
18. Prosimy o wpisywanie się na listę dyżurów przy niedzielnej herbatce. Przypominamy też, że dobrym zwyczajem po herbatce było składanie ofiar na cele diakonijne. Koszyczki na ofiary są ustawione na stołach.
19. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 643 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.