2. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 36, 6-11 Ef 2, 13-22 Łk 14, 16-24
Kaz.: Iz 55, 1-6

Wspominamy śp. Wacława Niedziałkowskiego, którego w tych dniach mija 70. rocznica śmierci. Profesora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wyjątkowego człowieka i wspaniałego ojca wspomina jego córka, Bożenna Zakrzewska wraz z rodziną.

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 7 lipca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Próby chóru naszego Kościoła, studium biblijne, zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkania medytacyjne zostają na czas wakacyjny zawieszone. O wznowieniu zajęć po wakacjach poinformujemy.
3. Kościół Ewangelicko-Reformowany w Polsce i parafia ewangelicko-reformowana w Zelowie zapraszają na Tydzień Ewangelizacyjny Zelów 2019, który odbędzie się w dniach 21-27 lipca. Tematem tegorocznego Tygodnia jest „Pokój z widokiem – jakie są widoki na pokój?”. Zapraszamy do udziału!
4. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Forum Ewangelickim, organizowanym pod przewodnim tytułem "Szczyro prowda" protestantów a fake-newsy i internet, zaplanowanym na 27-29 września 2019 r w Łodzi. Forum odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. W Forum wezmą udział: Anna Nasiłowska, ks. prof. Bogusław Milerski, ks. prof. Alfred Wierzbicki, red. Adam Szostkiewicz, ks. prof. Marek Uglorz, Renata Kim. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na tablicy ogłoszeń.
5. Nasza parafia organizuje wyjazd do Izraela w kwietniu 2020 (informacje o wyjeździe umieszczone są na tablicy ogłoszeń). Zaliczkę w wysokości 700 zł od osoby należy wpłacić na konto naszej parafii z adnotacją w tytule przelewu: „Zaliczka na wyjazd do Izraela w 2020 roku (imię i nazwisko)”. Ostateczny termin wpłaty zaliczki to 15 lipca 2019 r. Wpłata zaliczki jest traktowana jako ostateczna decyzja wyjazdu. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Wojciechem Baranem - telefon i adres e-mail dostępne w kancelarii.
6. Apelujemy o zgłaszanie się na dyżury przy niedzielnej herbatce!
7. Ukazał się nowy numer „Jednoty” 2/2019, która można kupić lub odebrać w kancelarii parafii.
8. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 585 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.