4. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 42, 2-12 I Mż 50, 15-21 Rz 12, 17-21
Kaz. Łk 6, 36-42
W 1-szą rocznicę śmierci wspominamy naszą siostrę w Chrystusie śp. Janinę Trandową z d. Bolesławską, urodzoną 1 sierpnia 1928 r., a zmarłą 13 lipca 2018 r. We wspomnieniu łączymy się z mężem, córką, synem, wnukami i prawnukami.
W 35-tą rocznicę śmierci śp. Wiktorię Bolesławską z d. Czarkowską, urodzoną 23 grudnia 1902 r., a zmarłą 23 czerwca 1984 r., wspominają: zięć, wnuczka, wnuk i prawnuki z rodzinami oraz siostrzenica i bratanice z rodzinami.
W tym roku również minęła 50-ta rocznica śmierci śp. Marii Czarkowskiej z d. Lażé, urodzonej 26 stycznia 1879 r. i zmarłej 8 kwietnia 1969 r., a pamiętają o niej: wnuczki, wnuk i prawnuki z rodzinami.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 21 lipca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. W czasie nabożeństwa będziemy świadkami chrztu Sary i Alexa Woźniaków, dzieci Jakuba i Agnieszki.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska.
3. Kościół Ewangelicko-Reformowany w Polsce wraz z parafią w Zelowie zapraszają na Tydzień Ewangelizacyjny, który odbędzie się w dniach 21-27 lipca. Tematem tegorocznego Tygodnia jest „Pokój z widokiem – jakie są widoki na pokój?”. W związku z tym parafia warszawska organizuje jednodniowy wyjazd do Zelowa w niedzielę, 21 lipca, w dniu rozpoczęcia Tygodnia – prosimy chętnych o wpisywanie się na listę w kancelarii parafii, uwzględniającą osoby jadące własnym samochodem i mogące kogoś zabrać i osoby potrzebujące transportu. Zachęcamy do udziału we wspólnym wyjeździe!
4. W ramach zapoczątkowanego wiosną cyklu spotkań "Niedziela rano" chcielibyśmy zaprosić wszystkich w niedzielę, 28 lipca, na spotkanie z panem Tomaszem Chmurą, pasjonatem zdrowego stylu życia. Porozmawiamy o tym, jak można żyć zdrowo w każdym wieku, jakie ćwiczenia możemy robić sami w domu, dlaczego ruch jest ważny. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii o godz. 9.00 i potrwa do 10.15.
5. W niedzielę, 28 lipca, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, a wystąpi Chris Paraskevopoulos z Grecji. Wstęp wolny, zapraszamy!
6. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Forum Ewangelickim, organizowanym pod tytułem "Szczyro prowda" protestantów a fake-newsy i internet, zaplanowanym na 27-29 września 2019 r w Łodzi. Forum odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. W Forum wezmą udział: Anna Nasiłowska, ks. prof. Bogusław Milerski, ks. prof. Alfred Wierzbicki, red. Adam Szostkiewicz, ks. prof. Marek Uglorz, red. Renata Kim. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na tablicy ogłoszeń.
7. Nasza parafia organizuje wyjazd do Izraela w kwietniu 2020 (informacje są na tablicy ogłoszeń, lista chętnych w kancelarii). Zaliczkę w wysokości 700 zł od osoby należy wpłacić na konto naszej parafii z adnotacją w tytule przelewu: „Zaliczka na wyjazd do Izraela w 2020 roku (imię i nazwisko)”. Ostateczny termin wpłaty zaliczki do 15 lipca 2019 r. Wpłata zaliczki jest traktowana jako ostateczna decyzja wyjazdu. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Wojciechem Baranem - telefon i adres e-mail dostępne w kancelarii.
8. Apelujemy o zgłaszanie się na dyżury przy niedzielnej herbatce!
9. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 743 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.