2. Niedziela w Adwencie
Ps. 80, 2-7.15-20 Jk 5, 7-11 Łk 21, 25-33
Kaz.: Iz 11, 1-10
Zawiadamiamy ze smutkiem o dwóch pożegnaniach:
30 listopada br. zmarł w wieku 87 lat prof. Roman Loth, historyk literatury, edytor, bibliograf, członek Kościoła ewangelicko-augsburskiego, przyjaciel wielu naszych parafian, kolega ze szkolnej ławy ks. Bogdana Trandy, razem z nim konfirmowany. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w środę, 11 grudnia br., o godz. 12.00 w Kaplicy Halpertów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej 54/58.
W czwartek, 5 grudnia br., zmarł w wieku 90 lat nasz parafianin, śp. Adam Hulanicki, profesor Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 12 grudnia br., o godz. 13.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.
Łączymy się w modlitwie z rodzinami i bliskimi Zmarłych.

1. Nabożeństwo w Trzecią Niedzielę Adwentu, 15 grudnia, odbędzie się o godz. 10.30
i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się
o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
2. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się mini-jarmark świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby żłobka w Beninie w Afryce. Można będzie zakupić wytwory rękodzielnicze wykonane przez nasze parafianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku! Mini-jarmark odbędzie się również w następną niedzielę, 15 grudnia.
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Próby naszego chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
5. W środę, 11 grudnia, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00, zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 i spotkanie medytacyjne – o godz. 19.00.
6. W czwartek, 12 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 modlitwa kanonami Taizé, a po niej agapa w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie!
7. W sobotę, 14 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.30 koncert jubileuszowy chóru naszego Kościoła w 28. rocznicę jego działalności. W programie m.in. utwory Moniuszki, Nowowiejskiego, Szalińskiego. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
8. W niedzielę, 15 grudnia, odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.00 nabożeństwo anglikańskie „Nine Lessons and Carrolls” prowadzone przez pastora Davida Browna, a o godz. 19.00 rozpocznie się ostatni w tym roku koncert organowy w wykonaniu Michała Markuszewskiego w formie improwizacji do filmu Friedricha Murnaua „Nosferatu”. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
9. W kancelarii jest do nabycia publikacja w opracowaniu Jana Szturca pt. Działalność Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, wydana w setną rocznicę działalności PTE. Koszt książki – 30 zł. Zachęcamy do nabycia.
10. W kancelarii jest dostępna lista dla chętnych do złożenia ofiar na paczki świąteczne
dla dzieci ze Szkoły Niedzielnej. Można też dofinansować zakup choinek na Święta – skrzynka na datki jest wystawiona w kancelarii.
11. Po nabożeństwie zapraszamy na herbatkę w sali parafialnej.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 575 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.