III Niedziela w Adwencie
Ps 85, 2-8 Iz 40, 1-11 1 Kor 4, 1-5
Kaz.: Łk 3, 3-14.18

1. Nabożeństwo w IV Niedzielę Adwentu, 22 grudnia, odbędzie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński z udziałem dzieci ze Szkoły Niedzielnej. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie gwiazdkowe w parafii.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Dzisiaj po nabożeństwie odbędzie się po raz drugi mini-jarmark świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby żłobka w Beninie w Afryce. Można zakupić wytwory rękodzielnicze wykonane przez nasze parafianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku!
4. Dzisiaj po południu odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.00 nabożeństwo anglikańskie „Nine Lessons and Carrolls” prowadzone przez pastora Davida Browna, a o godz. 19.00 rozpocznie się ostatni w tym roku koncert organowy w wykonaniu Michała Markuszewskiego w formie improwizacji do filmu Friedricha Murnaua „Nosferatu”. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
5. Próby naszego chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
6. W środę, 18 grudnia, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00, zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 i spotkanie medytacyjne – o godz. 19.00.
7. W czwartek, 19 grudnia, o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Biblia – trudne pytania” prowadzone przez ks. Michała Jabłońskiego. Zapraszamy!
8. Kolegium Kościelne tradycyjnie zaprasza wszystkich do wspólnej organizacji wieczerzy wigilijnej w sobotę, 21 grudnia, o godz. 16.00 w sali zborowej. Parafia zapewnia barszcz
z pasztecikami, trochę słodyczy, owoce i napoje. Prosimy osoby, które chciałyby przygotować jakieś potrawy albo upiec ciasta i przynieść je na wieczerzę, o wpisanie się na listę w kancelarii.
9. W kancelarii można nabyć Kalendarz ewangelicki na rok 2020 w cenie 32 zł i Z Biblią na co dzień 2020 za 15 zł. Do nabycia jest też publikacja w opracowaniu Jana Szturca pt. Działalność Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego wydana w setną rocznicę działalności PTE.
10. Można jeszcze złożyć ofiarę na paczki świąteczne dla dzieci ze Szkoły Niedzielnej i dofinansować zakup choinek na Święta – skrzynka na datki jest wystawiona w kancelarii.
11. Po nabożeństwie zapraszamy na herbatkę w sali parafialnej.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 633 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.