Niedziela Cantate: Psalm 98, Kol. 3:12-17, Mat. 21:14-22, kazanie: Iz. 29:17-24


1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 21 maja, rozpocznie się o godz. 10.30, a poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. W trakcie nabożeństwa obchodzić będziemy jubileusz Złotej Konfirmacji Krystyny Gessner, Elżbiety Sobolewskiej, Wandy Skupny, Macieja Skierskiego, Macieja Gessnera, Edwarda Grzybka i Pawła Biłobrana i uhonorowanie pracy pani Aleksandry Sękowskiej.
2. Nabożeństwo wieczorne odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
3. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie w poniedziałek 15 maja o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4. Tematem spotkania będzie Katarzyna von Bora, żona reformatora Marcina Lutra. Prelegentką będzie diakon Dorota Fenger.
4. Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych  w Żychlinie zapraszają na konferencję popularno-naukową 500 lat Reformacji, która odbędzie się w piątek, 19 maja, o godz. 10.00 w Kościele ewangelicko-reformowanym w Żychlinie przy ul. Parkowej 9 oraz w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół przy ul. Modrzewiowej 2. Zgłoszenia do 17 maja. Szczegóły konferencji dostępne są na tablicy ogłoszeń.
5. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
6. Dyżury Diakonii odbywają się w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
7. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
8. Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 19.00.
9. Zajęcia studium biblijnego i na temat nauki naszego Kościoła odbędą się w środę, 17 maja, o godz. 18.00 i 19.00.
10. Zajęcia dla młodzieży przedkonfirmacyjnej odbędą się w piątek, 19 maja, o godz. 17.00.
11. Apelujemy do członków zboru o pomoc w organizacji i nadzorowaniu tegorocznej Nocy Muzeów w naszym kościele, która odbędzie się w sobotę, 20 maja, w godzinach 18.00-24.00. Prosimy o wpisywanie się na listę pomocników wyłożoną w kancelarii parafii.
12. Kolejne spotkanie z cyklu Ewangelickich Spotkań Kobiet czterech parafii odbędzie się w poniedziałek, 22 maja, o godz. 18.00.
13. Kolegium Kościelne zaprasza parafian do wspólnej organizacji pikniku w Józefowie, w czwartek,
15 czerwca, od godz. 12.00. Będziemy mogli wspólnie spędzić czas, porozmawiać o przyszłości „Betanii” oraz odwiedzić dom opieki „Józefina”. W kancelarii znajduje się lista, na której obok nazwiska prosimy wpisać propozycję kulinarną na wspólny posiłek w warunkach piknikowych. Dojazd własny samochodem lub podmiejskim pociągiem w kierunku Otwock, Dęblin, Pilawa. Serdecznie zapraszamy!
14. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 426 zł.