Święto Trójcy Świętej: Ps 145: 11-21, Iz. 6: 1-13, Rzym. 12: 1-3.
Kazanie: Łuk. 5: 1-11

1. Nabożeństwo w niedzielę, 18 czerwca, na zakończenie roku szkolnego, rozpocznie się o godz. 10.30, a poprowadzą je Hanna Tranda wraz z nauczycielami i dziećmi ze Szkoły Niedzielnej oraz ks. Michał Jabłoński. W czasie nabożeństwa będziemy świadkami chrztu Filipa Juliana Skierskiego, ur. 15 maja 2016 r., syna Juliana i Natalii Skierskich.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Matylda Winnicka.
3. Dyżury Diakonii odbywają się w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
5. Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 19.00.
6. W poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele recital dyplomowy organisty Piotra Karbownika z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. Zajęcia studium biblijnego i na temat nauki naszego Kościoła odbędą się w środę, 14 czerwca, o godz. 18.00 i 19.00.
8. Kolegium Kościelne zaprasza parafian na wspólny piknik w Józefowie, w czwartek, 15 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie, prosimy więc niezdecydowanych o skorzystanie z okazji i udział w pikniku. Zbiórka przed wyjazdem do Józefowa odbędzie się w domu parafialnym o godz. 11.00.
9. Spotkanie delegatów naszej parafii na Synod, które miało się odbyć w niedzielę 18 czerwca zostaje odwołane z powodu niskiej frekwencji.
10. W niedzielę, 25 czerwca, po nabożeństwie odbędzie się w sali zborowej spotkanie dyskusyjne pt. „Ewangelik reformowany? Co jest podstawą naszej wiary?”, które poprowadzi Marta Borkowska. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!
11. Kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 19.00 w naszym kościele. Wystąpi Peter Kofler z Monachium. Wstęp wolny, zapraszamy!
12. W niedzielę, 2 lipca, odbędzie się po nabożeństwie spotkanie dyskusyjne na temat  „Chrześcijanie LGBT, chrześcijaństwo wobec LGBT” z udziałem zaproszonych prelegentów. Zapraszamy do udziału!  
13. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie ogłasza rekrutację na studia na wydziałach teologicznym i pedagogicznym. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
14. Nasz Kościół wraz z Parafią ewangelicko-reformowaną w Zelowie zapraszają dzieci i młodzież na kurs katechetyczny w Zelowie pod hasłem „Poszukiwacze skarbów” w dniach od 14 do 23 lipca br. Więcej informacji wraz z oświadczeniami dla uczestników znajduje się na tablicy ogłoszeń.
15. W dniach od 16 do 22 lipca br. trwać będzie tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie. W niedzielę, 16 lipca, odbędzie się Święto Kościoła w Środku Polski, które rozpocznie się nabożeństwem z Wieczerzą Pańską o godz. 11.00 w zelowskim kościele. Zapraszamy do udziału!
16. W związku z rosnącą aktywnością parafii w rożnych dziedzinach oraz w odpowiedzi na  pytania i potrzeby naszych parafian, Kolegium proponuje w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po nabożeństwie spotkanie przy herbatce, które miałoby charakter sprawozdawczo-informacyjny. Członkowie Kolegium będą mieli okazję przedstawić bieżące działania  i plany oraz podsumować dotychczasowe wydarzenia, a parafianie będą mogli zadawać pytania czy prosić o wyjaśnienia istotnych dla nich kwestii. Pierwsze takie spotkanie miałoby się odbyć wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, 16 lipca. Oczywiście, do tego czasu można też zgłaszać pytania do kancelarii. Zapraszamy!
17. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 517 zł.