8. Niedziela po Trójcy Świętej: Ps. 48, 2-11; Iz. 2, 1-5; Mt. 5, 13-16.
Kazanie  Ef. 5, 8b-14

W 50. rocznicę śmierci wspominamy śp. Adolfa Niewieczerzała, ur. w 1907 r, zm. 5 sierpnia 1967 r. w Zelowie. Był dobrym i życzliwym człowiekiem, mający zawsze czas dla tych, którzy tego potrzebowali. Swój czas poświęcał również dla kościoła w Zelowie.  
W 5. rocznicę śmierci wspominamy śp. Henryka Niewieczerzała, syna Adolfa i Eugenii z d. Dytrych, który w wieku 78 lat zmarł 4 sierpnia 2012 r. Każdy człowiek, nawet najskromniejszy pozostawia w życiu ślad po sobie. Henryk pozostawił wiele śladów i wiele ciepłych wspomnień, a przede wszystkim to, że mimo przeciwności losu można być uczciwym do końca. Odszedł na zawsze, ale stale jest blisko żony, siostry, syna, synowej i wnuków.
Zmarłych wspominają wraz ze zborem córka Adolfa i siostra Henryka Bożena wraz z wnukiem Adolfa i synem Henryka Bogusławem.

Podajemy do wiadomości, że 19 sierpnia 2017 r. w związek małżeński wstąpią Magdalena Komicz, lat 34, panna, córka Edwarda i Zyty z d. Szymankiewicz, wyznania ewangelicko-reformowanego i Adam Biniek, lat 35, kawaler, syn Zdzisława i Teresy z d. Krzemińska, wyznania rzymskokatolickiego.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 13 sierpnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo wieczorne za tydzień się nie odbędzie, następne nabożeństwo wieczorne odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 19.00.
2. Z przyczyn technicznych nieczynny jest jeden z telefonicznych numerów parafialnych: 831 23 83. Prosimy dzwonić na drugi numer – 636 99 45.
3. Wolne są jeszcze dwa miejsca na wycieczkę na pogranicze polsko-litewskie w dniach 21-24 września. Chętnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafii.  
4. W holu parafii pod tablicą ogłoszeń wystawione jest pudełko na pomysły i pytania parafian do Kolegium Kościelnego. Na podstawie tych zgłoszeń członkowie Kolegium będą mogli przygotowywać tematy na kolejne spotkania informacyjne. Prosimy o zgłaszanie tematów!
5. Obecnie prowadzone są prace modernizacyjne naszej strony internetowej parafii, w związku z tym wysyłanie newsletterów do wszystkich zainteresowanych jest wstrzymane do odwołania. Ogłoszenia parafialne są dostępne na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń w budynku parafialnym.
6. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 321 zł.