13. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 112,5-10, 1 J 4, 7-12, Mk 3,31-35,  Kazanie 1 Mż. 4,1-16


Podajemy jako drugą i trzecią zapowiedź, że w sobotę, 16 września 2017 roku, o godz. 16.00 w kościele rzymskokatolickim Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach przy ul. S. Faustyny Kowalskiej 1
w związek małżeński wstąpią Paulina Krakowiak, córka Bogdana i Bożeny Krakowiaków, lat 25, panna, wyznania rzymskokatolickiego i Krystian Żukowski, syn Grzegorza i Iwony Żukowskich, lat 26,  kawaler, wyznania ewangelicko-reformowanego.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 17 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je  ks. Michał Jabłoński. W trakcie nabożeństwa odbędzie się chrzest Piotra Janiaka, ur. 9 grudnia 2016 r., syna Patryka i Wioletty z d. Pająk.
2. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne odbędzie się o godz. 19.00, a poprowadzi je Marta Borkowska.
3. W związku z remontem domu parafialnego zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle
z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
4. Próba Chóru naszego Kościoła odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00 w zakrystii kościoła.  
5. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
6. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie z cyklu „Różne oblicza wiary” pt. „Islam”. Spotkanie z Nedalem Aby Nabaq, muftim Ligi Muzułmańskiej i Abdulem Jabbal Al-Koubaisy, dyrektorem Ośrodka Kultury Muzułmańskiej, odbędzie się w czwartek, 14 września, o godz. 19.00 przy ul. Freta 20/24a. Spotkanie prowadzi Anna Łukjanowicz. Zapraszamy!
7. W sobotę, 16 września, odbędzie się w naszym kościele w godzinach 18.00-22.00 Noc Świątyń. W programie m.in. występ chóru naszego Kościoła, koncert organowy, pokazy multimedialne. Bardzo prosimy o pomoc w organizacji Nocy, a przede wszystkim o wypiek ciast do kawiarenki „Semadeni”. Chętnych do pomocy i pieczenia ciast prosimy o wpisywanie się na listę w kancelarii parafii. Serdecznie zachęcamy do współpracy!
8. W poniedziałek, 18 września,  o godz. 18.00, odbędzie się w naszym kościele panel dyskusyjny z cyklu „Chrześcijaństwo żywe”  pt. „Wartości chrześcijańskie”. W panelu wezmą udział Adam Aduszkiewicz, Krzysztof Dorosz, Ignacy Dutkiewicz, Michał Jabłoński i Zbigniew Nosowski.
9. W środę, 20 września, o godz. 17.00, w zakrystii naszego kościoła odbędą się pierwsze powakacyjne zajęcia przedkonfirmacyjne.
10. W związku z remontem domu parafialnego herbatki po nabożeństwie zostają zawieszone do zakończenia remontu.  
11. Szukamy keyboardu na potrzeby naszego chóru. Jeśli ktoś ma taki instrument i chciałby go podarować bądź użyczyć na kilka miesięcy, prosimy o kontakt z kancelarią parafii.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 493 zł.