Ps 50,   Jr 8,4-7   Rz 8,18-23 (24-25)   Kazanie:  Łk 16,1-9

Zawiadamiamy, że pogrzeb śp. Andrzeja Roberta Kowalskiego, urodzonego 2 marca 1937 roku, a zmarłego 9 listopada br., odbędzie się w środę, 22 listopada, o godz. 12.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy al. Solidarności 74, a następnie na cmentarzu ewangelicko-reformowanym przy ul. Żytniej 42.
 
W piątą rocznicę śmierci wspominamy śp. Martę Werner, urodzoną 3 marca 1926 roku, a zmarłą 16 listopada 2012 roku. Pamiętamy panią Martę przede wszystkim jako aktywną, ofiarnie służącą pomocą ludziom pracownicę warszawskiej Diakonii. Pełna ciepła, uśmiechu i humoru przejmowała się losem każdego człowieka, nie pozostawiając go bez pomocy materialnej czy duchowej. Za dar Jej życia, obecność i miłość dziękujemy Bogu łącząc się w modlitwie z rodziną pani Marty.

16 listopada br. minęła 65. rocznica ordynacji ks. Zdzisława Trandy, emerytowanego biskupa naszego Kościoła, naszego wychowawcy, nauczyciela, opiekuna i przyjaciela. Życzymy Księdzu siły, zdrowia, radości i zadowolenia z owoców wieloletniej pracy!

1. Wczoraj w Łodzi, podczas nabożeństwa synodalnego, Michał Koktysz został ordynowany na duchownego naszego Kościoła. Gratulujemy Księdzu i życzymy błogosławieństwa Bożego w życiu i pracy!
2. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 26 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30, a poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
4. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. W środę, 22 listopada, odbędą się: o godz. 17.00 zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej, o godz. 18.00 studium biblijne, a o godz. 19.00 zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Wszystkie zajęcia odbywają się w zakrystii – wejście od tyłu kościoła.
6. Próba chóru naszego Kościoła odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godz. 18.00 w zakrystii kościoła.
7. Diakonia organizuje w niedzielę, 26 listopada, po nabożeństwie kiermasz świąteczny i loterię fantową w kawiarence w przedsionku kościoła. Prosimy o przynoszenie fantów, które zasilą naszą loterię!
8. Również w niedzielę, 26 listopada, odbędzie się o godz. 19.00 w naszym kościele kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Karol Mossakowski z Paryża. Wstęp wolny, zapraszamy!
9. Kolegium Kościelne zawiadamia, że w sobotę, 9 grudnia, o godz. 16.00, odbędzie się w budynku naszego kościoła jesienne Ogólne Zgromadzenie Zboru. Zawiadomienia będą rozsyłane w tym tygodniu. Protokół poprzedniego Zgromadzenia jest do wglądu w kancelarii. Uprzejmie przypominamy członkom parafii o obowiązku opłacania składek parafialnych.
10. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom paczek świątecznych w ramach akcji „Prezent pod choinkę”. W tym roku zebraliśmy aż 13 paczek! Jeszcze raz – dziękujemy!
11. Osoby chętne do współpracy przy założeniu w parafii Klubu Podróżnika proszone są o zgłaszanie się do pani Elżbiety Wojciechowskiej-Baran.
12. Po nabożeństwie zapraszamy do kawiarenki w przedsionku kościoła na herbatkę, której przygotowaniem zajmuje się nasza parafianka, pani Urszula Bucińska.
13. W kancelarii parafii można złożyć ofiarę na paczki gwiazdkowe dla dzieci. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę ofiarodawców. Zbieramy również datki na świąteczną choinkę i spotkania adwentowe. Puszka na datki na choinkę jest wystawiona w kancelarii parafii.
14. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 560 zł.