11 marzec 2020

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,
w związku z coraz częstszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w Polsce oraz zagrożeniem życia i zdrowia – w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a zwłaszcza osób z grupy podwyższonego ryzyka – Kolegium Kościelne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie podjęło następujące decyzje istotne dla naszej zborowej społeczności.

  1. Do odwołania zostają zawieszone wszystkie lekcje religii w międzyszkolnym punkcie katechetycznym, zajęcia Szkoły Niedzielnej oraz wszystkie stałe spotkania parafialne: próby Chóru Kameralnego i zespołu Modo Maiorum, środowe zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła, godzina biblijna i medytacje chrześcijańskie oraz czwartkowe spotkania „Biblia – życie i trudne pytania”.
  2. Nabożeństwa niedzielne będą odbywać się o stałej porze, tj. o 10.30. Wieczerza Pańska udzielana będzie w następujący sposób: chleb komunijny podawany będzie w koszyku i brany do ręki bezpośrednio przez współwyznawców, a wino komunijne i sok podawane będą w dużym wspólnym kielichu i małych kielichach zależnie od osobistej decyzji osoby uczestniczącej w Wieczerzy.
  3. Odwołujemy: panel dyskusyjny „Chrześcijaństwo i islam” planowany na 19 marca; spotkanie śniadaniowe, spotkanie „Wędrówka z Modlitwą Pańską” i wieczorny koncert organowy w niedzielę 22 marca; spotkanie „Ewangelik reformowany – co jest podstawą naszej wiary” w niedzielę 29 marca.
  4. Ogólne Zgromadzenie Zboru, które miało odbyć się w sobotę 21 marca, zostaje odwołane. O terminie następnego Ogólnego Zgromadzenia Zboru powiadomimy w terminach przewidzianych w Regulaminie Parafii.
  5. Kancelaria parafii przyjmuje telefony i odbiera pocztę elektroniczną. Zalecamy taki sposób komunikowania się z nami.
  6. Ograniczenia nie dotyczą służby duszpasterskiej. W razie potrzeby prosimy o powiadomienie kancelarii parafii i duchownych.

Powyższe postanowienia obowiązywać będą do końca marca 2020 roku.