17 październik 2020

W związku z gwałtownym wzrostem liczby potwierdzonych zachorowań na COVID-19 i pogorszeniem się sytuacji pandemicznej na terenie naszego kraju – w trosce o ochronę zdrowia członków zboru, sympatyków i pracowników parafii – Kolegium Kościelne podjęło następujące decyzje dotyczące funkcjonowania parafii:

  1. Kwesta na cmentarzu w dniach 31 października – 1 listopada zostaje odwołana. Osoby, które chciałyby mimo wszystko wesprzeć utrzymanie i odbudowę zabytków na naszym cmentarzu, mogą to zrobić wpłacając darowiznę na konto nr 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033 jako tytuł przelewu podając: "Darowizna na cele kultu religijnego - kwesta na cmentarzu 31.10-01.11.2020".
  2. Nabożeństwa nadal będą się odbywać, jednak prosimy i rekomendujemy, aby osoby starsze oraz te, które są obarczone ryzykiem innych chorób, pozostawały w domu i korzystały ze zdalnej możliwości uczestniczenia w nabożeństwach. Jednocześnie prosimy rodziny i bliskich takich osób, aby w razie potrzeby udzieliły im pomocy i wsparcia w zdalnym uczestnictwie w nabożeństwach za pośrednictwem internetu. Uczestników nabożeństwa obowiązuje przestrzeganie aktualnych reguł bezpieczeństwa sanitarnego.
  3. Dyżury Diakonii zostają zawieszone. Z Przewodniczącą Diakonii Marzeną Matejką można się kontaktować telefonicznie i mailowo. Osoby potrzebujące pomocy w zakupach i osoby chętne do ich robienia proszone są o kontakt z Diakonią.
  4. Szkoła Niedzielna zawiesza zajęcia w formie stacjonarnej. Nauczyciele będą kontaktować się z rodzicami i z dziećmi w sprawie dalszej nauki.
  5. Kancelaria parafii zostaje zamknięta dla interesantów, pracownicy zostają oddelegowani do pracy zdalnej. Kontakt z pracownikami jest możliwy drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem telefonów komórkowych.
  6. Wszelkie zajęcia i spotkania w parafii, w tym próby chórów, zostają zawieszone.

Ze względu na trudny do przewidzenia dalszy rozwój wydarzeń związanych z pandemią COVID-19 powyższe postanowienia obowiązywać będą aż do odwołania.

Zachęcamy osoby potrzebujące pomocy do kontaktu telefonicznego z proboszczem parafii (605 680 557) lub z naszym pracownikiem (690 191 105). Prosimy też o przekazywanie – w miarę możliwości – treści tego i wszystkich innych publikowanych przez nas komunikatów osobom, które nie mają dostępu do internetu.

Z życzeniami zdrowia i błogosławieństwa Bożego
Kolegium Kościelne