22 listopad 2021

W dniach 11-13 listopada 2021 r. w Wiśle odbyły się rekolekcje dla młodzieży z Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Ekumeniczny autokar wyjechał z Warszawy i zabierał po drodze ewangelicką młodzież. 33 uczestników z Warszawy (z trzech parafii), Łodzi, Pabianic, Zelowa, Łasku, Bełchatowa i Kleszczowa zatrzymało się przez trzy dni w Domu Gościnnym Parafii w Wiśle-Jaworniku.

Już pierwszego dnia po przyjeździe młodzież udała się pieszo na pobliską górę Soszów. Spacer pozwolił zobaczyć okolice i podziwiać górskie widoki. Po powrocie i krótkiej integracji odbyło się studium biblijne, podczas którego zebrani poznali historię mściwego Samsona i jego impulsywności. Wieczór upłynął przy rozmowach, wspólnych grach i przekąskach.

Następnego dnia rano młodzi odgrywali sceny z życia biblijnego Józefa i jego braci oraz zapoznali się z burzliwą historią relacji rodzinnych. Kolejnym punktem programu była wycieczka do Cieszyna, gdzie zwiedzali z przewodniczką miasto oraz Kościół Jezusowy. Po miejskim spacerze oraz czasie wolnym na kawę i ciastko powrócili do Wisły. Następnie w ramach wieczornej społeczności uczestniczyli we wspólnym uwielbieniu. W czasie wieczoru pieśni i modlitwy mieli okazję poznać postać biblijnego Dawida, któremu przyszło mierzyć się z wielkim Goliatem. Dzień zakończył się wspólnym czasem na sport, gry planszowe i integrację.

Więcej: reformowani.pl