15 październik 2022

18. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps.1       2 Mż20, 1-17     Mk 10, 17-27
Kaz.: Ef 5, 15-20

1. Nabożeństwo w 19. Niedzielę po Trójcy Świętej, 23 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.  
2. Kolegium Kościelne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie zwołuje na niedzielę, 16 października 2022 r. na godz. 12.00 sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Zboru, które odbędzie się w sali zborowej w budynku parafialnym przy Al. Solidarności 76A, a poprowadzi je Władysław Scholl. Termin zgłaszania uzupełnień do porządku zebrania oraz uchwał i wniosków upłynął z dniem 10 października br. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają pełnoletni członkowie parafii, którzy opłacają składkę parafialną. Osoby, które nie zapłaciły składki za ubiegły rok, nie otrzymują mandatu uprawniającego do głosowania. Protokół poprzedniego zebrania i sprawozdania są udostępnione do wglądu w kancelarii parafii.
3. Dzisiaj o godz. 18:30 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo młodzieży trzech parafii ewangelickich, podczas którego kazanie wygłosi ks. Sebastian Madejski z ewangelicko-augsburskiego kościoła św. Trójcy.
4. Za tydzień w niedzielę, 23 października po nabożeństwie odbędzie się spotkanie delegatów na Synod.
5. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
6. Diakonia parafii informuje, że rozpoczyna zbiórkę funduszy na przygotowanie paczek w ramach dorocznej ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Prezent pod choinkę", którą organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła luterańskiego. W tym roku chcemy zebrać po 50 zł (można oczywiście przekazać więcej) od każdej osoby, która zechce się włączyć w akcję, a następnie diakonia zakupi to, co zostanie zapakowane do paczek przez grupę wolontariuszy. Prosimy również o dostarczenie do diakonii pudełek po butach, do których zostaną zapakowane paczki. Wpłat można dokonywać do 4 listopada na konto diakonii z dopiskiem „Prezent pod choinkę” lub bezpośrednio w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w akcji i zrobienia prezentu dzieciom z Ukrainy, Białorusi, Rumunii i Bułgarii.
7. Diakonia dyżuruje środy w godz. 10.00-12.00 i w niedziele po nabożeństwie. Z przewodniczącą Diakonii Warszawskiej, Moniką Polkowską, można się kontaktować poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście.
8. W środę, 19 października, studium biblijne rozpocznie się o godz. 18.00, a zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Zajęcia te odbywać się będą w sali parafialnej i przez platformę Skype. Medytacje chrześcijańskie odbędą się o godz. 19.00.   
9. Kolejne spotkanie z cyklu „Południe z Biblią" odbędzie się środę, 19 października, o godz. 12.00 w parafii, w sali konferencyjnej na parterze.
10. Następne zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w sobotę, 22 października, o godz. 11.00 na naszym cmentarzu.
11. Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 17 października,  o godz. 17.30.  Tematem spotkania będzie : „Żychlin – najstarsza parafia ewangelicko-reformowana w Polsce”  - temat przedstawią, ilustrując filmem, państwo Elżbieta i Wojciech Baranowie. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, ul. Kredytowa 4. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy.
12. W niedzielę, 23 października o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny koncert organowy z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, tym razem w wykonaniu Paula Goussot z Francji. Wstęp wolny.
13. Komitet Ochrony Zabytków naszego cmentarza wraz z Kolegium Kościelnym serdecznie zaprasza do udziału w akcji porządkowania nagrobków. W kancelarii parafii dostępna jest lista nagrobków, które można sobie wybrać – zaadoptować – i w dowolnym, dogodnym dla siebie terminie posprzątać. Pan Jan Pospiszył, administrator naszego cmentarza, wskaże miejsce i udostępni niezbędny sprzęt. Niezależnie od tego zamierzamy zorganizować wspólne porządkowanie cmentarza, sprzątanie alejek, zbieranie liści itp. Zapraszamy 22 października o godz. 11.00.
14. Komitet Ochrony Zabytków naszego cmentarza wraz z Kolegium Kościelnym serdecznie zapraszają do udziału w dorocznej kweście na naszym cmentarzu, która odbędzie się we wtorek, 1 listopada. Lista dyżurów dostępna będzie niedługo w kancelarii parafii.
15. Ukazał się nowy numer kwartalnika JEDNOTA 3/2022, a w nim m.in. rozważania Jana Kalwina o modlitwie, teologiczne refleksje o wojnie i artykuł nt. religijności Królowej Elżbiety II. Zapraszamy do odbioru i zakupu naszego czasopisma.
16. W kancelarii parafii można nabyć książkę autorstwa Kamila Basińskiego „Ty, który miliony gwiazd zapaliłeś”. Cena książki to 25 zł.
17. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 768 zł. Stan Funduszu Ukraina na dzisiaj wynosi – 20.589 zł. i 220 EUR. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 9.10.2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.