29 styczeń 2023

W związku tragedią, jaka spotkała mieszkańców plebanii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szopienicach składamy naszym Braciom i Siostrom najgłębsze wyrazy współczucia i solidaryzujemy się z nimi w tej strasznej chwili.

O sprawie szeroko pisały media. W pierwszym komentarzu podajemy odnośniki.

Jednocześnie ogłaszamy, że kolekta z nabożeństwa naszej parafii 5 lutego br. zostaje przeznaczona dla potrzeb wyżej wymienionej parafii, by pomóc w leczeniu ocalałych z katastrofy i naprawieniu wszelkich szkód możliwych do naprawienia ludzkimi siłami.

Osoby, które chciałyby wesprzeć parafię w Szopienicach już teraz prosimy o wpłaty przez jej stronę internetową lub bezpośrednio na konto. Odnośnik podajemy w drugim komentarzu.

Poniżej zamieszczamy treść listu p.o. prezesa Kolegium Kościelnego oraz proboszcza naszej parafii do poszkodowanych parafian.

Andrzej Matyszkiewicz - prezes Kolegium Kościelnego
ks. Michał Jabłoński - proboszcz Parafii