22 maj 2023

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyszły i się z nami modliły, które swoją obecnością, a może także przylepieniem serduszka do przygotowanej przez młodzież tęczy zaznaczyły sprzeciw wobec homofobii, także wierząc w Boga i w Chrystusa i właśnie dlatego.
Dziękujemy za zaufanie osobom, które do kościołów wchodzą z obawą, czy nie zostaną zwymyślane, wyśmiane będąc sobą, a do nas przyszły. Mamy nadzieję, że czuły się u nas dobrze we wspólnej modlitwie. W zasadzie kościół i Kościół powinny być miejscem, w którym chwali się Boga bez obaw, w wolności. Modliliśmy się, by taka sytuacja nie była odświętna, lecz codzienna.
Dziękujemy cudownym duchownym, którzy pięknie poprowadzili nas w modlitwie, ks. Michałowi Jabłońskiemu, ks. Halinie Radacz i o. Maciejowi Biskupowi.
Dziękujemy naszym wspaniałym partnerom w przygotowaniu tego wydarzenia, Fundacja Wiara i Tęcza, a w szczególności Uschi i Krzysztofowi tłumaczowi PJM, lektorkom i lektorom, całej grupie wolontariuszy z fundacji i parafii, którzy zaangażowali się w zrealizowanie go.
Dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży, a w szczególności Zosi Niemczyk za unaocznienie nam, jak pięknie w swojej różnorodności i otoczeni łaską Boga możemy być razem i jak jesteśmy sobie potrzebni.
Dziękujemy Chórowi Voces Gaudiiii za piękny występ, a szczególnie Miszy Czerniakowi za wspaniałą oprawę i uratowanie muzyki.
Dziękujemy Bogu, że mogliśmy się w ten sposób spotkać. Wierzymy, że to spotkanie przyniesie dobre owoce.

Przedstawiamy relację zdjęciową z wydarzenia.