archiwum

20 grudzień 2014

Zawiadamiamy ze smutkiem, że 14 grudnia 2014 r. zmarła nasza parafianka śp. Wiesława Lisiecka, urodzona 11 stycznia 1925 roku w Warszawie, córka Bronisławy i Jana. Zmarłą pożegnaliśmy w środę, 17 grudnia br., na naszym cmentarzu.

1. Nabożeństwo w wigilię Narodzenia Pańskiego, w środę 24 grudnia, rozpocznie się o godz. 16.00 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w Święto Bożego Narodzenia rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo w II Dzień Świąt rozpocznie się również o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński, podczas  nabożeństwa odbędzie się chrzest Aleksandra Kamila Borzykowskiego, syna Michała i Łucji z d. Szablewskiej.  
2. Dzisiaj  w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się ostatni w tym roku koncert w ramach V Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na organach zagra Michał Markuszewski. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej po przerwie  świątecznej odbędą się w niedzielę 11 stycznia 2015 roku.
4. Z radością zawiadamiamy, że p. Hanna Tranda, kierowniczka naszej Szkoły Niedzielnej obroniła 11 grudnia 2014 r. w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej pracę doktorską pt. Kształtowanie się sytuacji prawnej Kościoła E-R w Polsce. Serdecznie gratulujemy!
5. Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00–13.00. Następny dyżur odbędzie się w środę
7 stycznia.
6. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30. W piątek 2 stycznia i we wtorek 6 stycznia próby nie odbędą się.
7. Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00.
8. Studium biblijne oraz zajęcia na temat nauki naszego Kościoła odbędą się w środę
7 stycznia o godz. 18.00 i 19.00.
9. Zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej odbędą się w czwartek, 8 stycznia, o godz. 16.45.
10. Trwa akcja sprzedaży wigilijnych świec diakonijnych – świece można nabyć w przedsionku kościoła lub w diakonii.
11. W kancelarii parafii można nabyć „Z Biblią na co dzień 2015” w cenie 11 zł i Kalendarz ewangelicki 2015 w cenie 27 zł.
12. W dniach 24 i 31 grudnia, jak również 2 i 5 stycznia 2015 r. kancelaria parafii będzie nieczynna.
13. Na tablicy ogłoszeń są wywieszone informacje o zimowisku rodzinnym w Wiśle-Jaworniku.
14. Zgodnie z uchwałą Synodu z 7 września 2014 roku dotyczącą pomocy finansowej dla chrześcijan w Syrii oraz obywatelom Ukrainy, prosimy o wsparcie inicjatywy i wpłaty na konto Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP z dopiskiem „pomoc Syrii” lub „pomoc dla Ukrainy”. Zebrane fundusze zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem „Caritas” Polska, która prowadzi akcję pomocową dla uchodźców syryjskich. Numer konta bankowego dostępny jest w Diakonii.
15. Parafia ewangelicko-augsburska św. Trójcy przy pl. Małachowskiego zaprasza w sobotę
3 stycznia o godz. 16.00 dorosłych i dzieci na wspólne kolędowanie.  
16. Ukazał się nowy 4/2014 numer „Jednoty”, który można nabyć lub odebrać w kancelarii parafii.
17. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 467 zł.