Osoby, które chcą wstąpić do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP i nigdy nie zostały ochrzczone, są przyjmowane przez sakrament chrztu udzielany przez pastora naszego Kościoła.

Osoby, które zostały ochrzczone w innym Kościele chrześcijańskim, są przyjmowane przez akt konwersji, czyli uroczyste wstąpienie do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

W obu przypadkach przyjęcie do Kościoła odbywa się po przygotowaniu polegającym na zapoznaniu się z podstawami nauki Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz życia i działalności naszej parafii. 

W pierwszej kolejności jeśli dana osoba myśli o konwersji lub o sakramencie chrztu serdecznie zapraszamy ją na nabożeństwa, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.30 oraz w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00 oraz w święta.

Zachęcamy również do kontaktu z pastorami lub do uczestnictwa w zajęciach o nauce Kościoła, które odbywają się co roku od października do czerwca w środy o godz. 19:00.

Warto również zapoznać się z książką Porównanie WyznańKatechizmem HeidelberskimKonfesją Sandomierską lub innymi wydawnictwami, które są do nabycia w kancelarii parafii w naszej księgarni internetowej.