Ekumeniczny Chór Kameralny PER w Warszawie jest amatorskim zespołem artystycznym działającym pod patronatem warszawskiej Parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Jego kierownikiem artystycznym jest Daniel Synowiec.

Celem chóru jest krzewienie kultury muzycznej i tradycji chóralnej jako wartości integrujących różne kultury, środowiska, poglądy i wyznania, jak również popularyzacja wartościowej muzyki chóralnej. Członkami zespołu są doświadczeni chórzyści, których łączy pasja muzykowania. Repertuar chóru jest różnorodny; religijny i świecki klasyczny, obejmujący kompozycje polskie i zagraniczne z okresu średniowiecza po współczesność. Są to zarówno utwory uznanej literatury światowej, jak i kompozycje nieznane lub zapomniane.

Zespół swoją działalnością nawiązuje do tradycji działającego w latach 1991–2023 Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, którego założycielem i kierownikiem artystycznym był Paweł Hruszwicki (1991–2020), i z którego wywodzi się większość obecnych chórzystów. Następnie zespołem kierował Zbigniew Szablewski (2020–2022). W ciągu trzydziestu lat działalności stylowość wykonań, wysoka kultura brzmienia, oraz dbałość o stronę wyrazową i literacką, zjednały chórowi słuchaczy i uznanie środowisk muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego było wykorzystywanie koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya oraz reprezentowanie polskiego ruchu kodalyowskiego na festiwalach w Polsce i za granicą. Chór miał na koncie ponad 600 występów oraz nagrania radiowe i telewizyjne. W 2016 roku, z okazji jubileuszu 25-lecia, chór otrzymał Odznakę Honorową Pamięci Prezydenta Stefana Starzyńskiego za wieloletnią działalność społeczną dla Warszawy.

 

Daniel Synowiec urodził się w 1976 r. w Wiedniu. Przez 7 lat dyrygował Chórem Polonii Wiedeńskiej „Gaudete", z którym wystąpił 130 razy w kraju i za granicą. Ukończył z wyróżnieniem pięcioletnie studium dla dyrygentów chórów polonijnych w Koninie. W latach 2004–2009 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Edukacji Muzycznej – specjalizacja dyrygentura chóralna – w klasie dyrygowania prof. Sławka A. Wróblewskiego. W roku 2007 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Od 2009 r. jest dyrygentem Chóru Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2010–2011 był kierownikiem artystycznym zespołu wokalnego „Vocafonia", działającego przy Towarzystwie Naukowym Warszawskim. W latach 2017– 2020 uczył emisji głosu z metodyką nauczania śpiewu na Wydziale Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi Ogólnopolskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, zajmuje się również tłumaczeniem podręczników, tekstów pieśni i innych dzieł muzycznych z języka niemieckiego na polski.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/EkumenicznyChorKameralnyPER

 

 

Koncert FIAT PAX


Program do pobrania

 

Koncert w Bazylice Świętego Krzyża

Koncert kolęd w wykonaniu Ekumenicznego Chóru Kameralnego

 

Koncert Ekumenicznego Chóru Kameralnego

 

***

 

Koncert Noworoczny "Kolędy i Pastorałki"

Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny "Kolędy i Pastorałki" w wykonaniu Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego, który odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie (Al. Solidarności 74). Wstęp wolny.
 
Prowadzenie koncertu: Piotr Hruszwicki

***

KONCERT KOLĘD
W imieniu dyrygentów i chórzystów, serdecznie zapraszam na noworoczny koncert kolęd, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. o godz, 16.00, w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7 w Warszawie.

koledy-chor-2017-plakat

 

SPOTKANIE JUBILEUSZOWE Z OKAZJI 25-LECIA EKUMENICZNEGO CHÓRU KAMERALNEGO KOŚCIOŁA EWANGELICKO-REFORMOWANEGO W WARSZAWIE

Zapraszamy serdecznie na Spotkanie Jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.
Uroczystość rozpocznie się 19 listopada 2016, w sobotę, w stołecznym Kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 74, o godz.18.00.

Chór powstał 3 listopada 1991 r. przy Parafii Ewangelicko Reformowanej w Warszawie. Co roku, w listopadzie, świętuje kolejne rocznice swego istnienia, prezentując różnorodne utwory chóralne zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem instrumentów. W tym roku obok takich pozycji jak muzyczne opracowania psalmów Jana Pieterszoona Sweelincka, czy kompozycji Stanisława Moniuszki, chór wykona trzy fragmenty z XVI-wiecznej Mszy parodii na temat „Un Gay Bergier” Annibale Stabile – twórcy włoskiego, który koniec życia spędził w Polsce pełniąc funkcję nadwornego kompozytora Zygmunta III Wazy, „Te Deum laudamus” późnoklasycznego kompozytora pochodzenia czeskiego - Johanna Vanhala, a także głęboko poruszający cykl czterech pieśni na chór żeński Johannesa Brahmsa do tekstów m.in. Rupertiego, Eichendorfa, Szekspira. Chórowi towarzyszyć będą harfa (Anna Sikorzak-Olek), organy (Michał Sawicki) i dwie waltornie (Paweł Piętka, Petr Kozel).

Koncert poprowadzi założyciel i dyrygent chóru – Paweł Hruszwicki.
Prowadzenie uroczystości – Andrzej Krusiewicz. Wstęp wolny.

25lat-chor-plakat

 

 

 

Ekumeniczny Chór Kameralny w sierpniu 2016 roku

Zapraszamy na koncert Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła E-R w Warszawie, w niedzielę 14 sierpnia 2016 roku w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zapraszamy również na Letnie Spotkanie Wokalne. Więcej w załączniku.

 *****

 

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.